فرمانده انتظامی پایتخت گفت: افسران ویژه عملیات پلیس آگاهی در این طرح، مأموریت‌هایی همچون برخورد با خفت‌گیری، سرقت به عنف و زورگیری را انجام خواهند داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه آغاز اولین مرحله طرح کاشف پلیس آگاهی پایتخت که در مقر پلیس آگاهی کلید خورد، با اعلام این خبر گفت: از امروز گروه عملیات ویژه پلیس آ‌گاهی پایتخت با بهره‌گیری از 30 دستگاه خودرو و موتورسیکلت که به ناوگان پلیس اضافه شده است، فعالیت خود را آغاز  خواهد کرد. 

فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: افسران ویژه عملیات پلیس آگاهی در این طرح، مأموریت‌هایی همچون برخورد با خفت‌گیری، سرقت به عنف و زورگیری را انجام خواهند داد. 

عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت، این اقدام را هشداری جدی به برهم زنندگان نظم و انضباط و امنیت عمومی، سارقان و زورگیران دانست. 

وی در خصوص فعالیت پارکبانان گفت: بیش از یکسال است که فعالیت پارکبانان ممنوع شده و از نظر پلیس و شهرداری، فعالیت افراد با این عنوان قانونی نیست؛ ما چیزی به  عنوان پارکبان نداریم و اگر شهروندان با چنین مواردی برخورد کردند، کافی است مراتب را به شماره تلفن 110 اطلاع دهند. 

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: پلیس نامحسوس در راهور تهران نیز چندی پیش فعال شده است.