کشور ما علیرغم همه تهدیدات و تحریم‌ها، کشور با نشاطی است و جوان‌های عزیز ما به دنبال علم افزایی و معرفت افزایی هستند و اصحاب تالیف و نشر و ترجمه، بسیار در این حوزه فعال می‌باشند.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت الله رئیسی ، رییس قوه قضائیه  در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: نمایشگاه کتاب، نمادی است از فرهنگی بودن کشور ما و همه اشخاص با نگاه به کیفیت و کمیت برگزاری نمایشگاه کتاب، کاملا متوجه می‌شوند که کشور ما علیرغم همه تهدیدات و تحریم‌ها، کشور با نشاطی است و جوان‌های عزیز ما به دنبال علم افزایی و معرفت افزایی هستند و اصحاب تالیف و نشر و ترجمه، بسیار در این حوزه فعال می‌باشند.

وی در ادامه بیان داشت: با یک نگاه کلان، به عنوان نماد علم و فرهنگ و دانش، در کشور ما نمایشگاه کتاب بسیار اهمیت دارد.

آیت الله رئیسی افزود: در بازدید امروز از نمایشگاه کتاب، اصحاب نشر و مسئولان غرفه‌ها برخی مشکلاتشان را با بنده در میان گذاشتند از جمله مسئله کاغذ را مطرح کردند.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: وضع اقتصادی مردم هم بی تاثیر در نوع فروش‌ها نبود؛ اما اصل برگزاری نمایشگاه و حضور فعال جوانان در آن، موضوعی قابل توجه است و مسئولان آموزشی و فرهنگی ما باید در این رابطه کار کنند؛ چراکه همه ما نسبت به جوانان مسئولیت داریم.

وی گفت: علیرغم همه تحریم‌ها، ما یقین داریم که با توجه به ذخایر کشور و با این میزان از جوانان فرهیخته و مصمم، کشور ما سرمایه‌ای عظیم دارد و همانطور که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم تاکید کردند، جا دارد مسئولان ما با یک حرکت جهادی مضاعف در این راه گام بردارند.

آیت الله رئیسی افزود: ان‌شاءالله خداوند برکت می‌دهد که با وجود تحریم‌های دشمن هیچگونه توقفی در راه پیشرفت ایران اسلامی نداشته باشیم.