‎وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، ‎تولید و خدمت فاخر را از معیارهای انتخاب کارگر نمونه برشمرد و خطاب به منتخبان جشنواره امتنان گفت: توسعه مهارت یکی ازضرورت‌های شرایط فعلی است. آمارها نشان می دهد که جامعه مهارت یافته ۵ برابر بیشتر از جامعه فاقد مهارت می تواند بازدهی داشته باشد.

‎به گزارش خبرنگار رفاه خبرگزاری موج، ظهر امروز محمد شریعتمداری در نشستی صمیمانه با منتخبین سی امین جشنواره امتنان از کارگران نمونه کشور که چندی پیش با حضور رئیس‌جمهور و به مناسبت هفته کارگر در مجموعه فرهنگی ورزشی شهید معتمدی برگزار شد، ابراز امیدواری کرد که با همت والای جامعه کارگری از پیچ ‎سخت تاریخی کنونی عبور کنیم.

وی گفت: کشور در پیچ تاریخی ناشی از فشار نظام سلطه قرار گرفته که به همت والای جامعه کارگری از این پیچ تاریخی بتوانیم عبور کنیم. ما نیازمند نهضت مهارت افزایی کارگران و فارغ‌التحصیلان هستیم و امیدواریم با پیگیری سازمان آموزش فنی و حرفه ای این مهم تحقق پیدا کند.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این نکته که داشتن مهارت در حوزه کارگری را نیز یک اصل مهم برشمرد که باید به یک فرهنگ تبدیل شود، گفت: توسعه مهارت یکی ازضرورت‌های شرایط فعلی است. آمارها نشان می دهد که جامعه مهارت یافته ۵ برابر بیشتر از جامعه فاقد مهارت می تواند بازدهی داشته باشد.
وی تولید فاخر و خدمت فاخر را از معیارهای انتخاب کارگر نمونه برشمرد و خطاب به منتخبان جشنواره امتنان گفت: مهم این است که بتوانید نمونه بودن خود را همچنان حفظ کنید و همواره همان الگویی که با آن به این درجه رسیدید را سرلوحه کار خود قرار دهند.
شریعتمداری تصریح کرد: ما نیازمند وجود قهرمانی در حوزه مهارت برای معرفی به جامعه هستیم تا دیگران هم با تاثیر از آنها نهضت مهارت افزایی را دنبال کنند.

در ادامه این نشست  کارگران برگزیده جشنواره امتنان به تشریح زمینه فعالیت خود، اقدامات انجام شده و مسائل و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.
وزیر کار در ادامه با پیشنهاد تشکیل دفتری برای حمایت و پشتیبانی مستمر از واحدهای تولیدی و کارگران نمونه در سطح استانی ذیل ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان ها و  در سطح ملی ذیل معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارتخانه، همچنین تشکیل کانون کارگران نمونه کشور را تاکید و مطرح کرد و از منتخبان جشنواره خواست تا اقدام به پایه گذاری این کانون کنند.