وزیر بهداشت گفت: در نشستی که با مؤمنی، دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر داشتیم، ایشان مطلبی را در رابطه با معتادان متجاهر دارای بیماری‌هایی نظیر ایدز و زخم‌های باز مطرح کردند، پس از آن ابلاغ شد تا محلی را برای این بیماران تدارک ببینند که تا دو ماه آینده حرکت ما در این خصوص انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، سعید نمکی ، وزیر بهداشت در حاشیه همایش دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه را مواد مخدر استان‌های سراسر کشور با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در نشستی که با مؤمنی، دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر داشتیم، ایشان مطلبی را در رابطه با معتادان متجاهر دارای بیماری‌هایی نظیر ایدز و زخم‌های باز مطرح کردند، پس از آن ابلاغ شد تا محلی را برای این بیماران تدارک ببینند که تا دو ماه آینده حرکت ما در این خصوص انجام می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در زمینه متادون تراپی با مشکلاتی مواجه هستیم، خاطر نشان کرد: در همین راستا دو داروخانه خاص را برای این مسئله در نظر گرفتیم.

وزیر بهداشت درباره تحت پوشش قرار دادن مراکز ترک اعتیاد از سوی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: در این زمینه با بهزیستی مداخلاتی وجود دارد که باید در جلسه مشترک میان وزارت بهداشت، وزارت رفاه و سازمان بهزیستی این مسائل را حل و فصل کنیم.

نمکی با بیان اینکه سیاست‌های حمایتی ما در مورد معتادان دو دسته است، گفت: یکی سیاست‌های پیشگیرانه و دیگری سیاست‌های درمانی است. سیاست‌های درمانی ما مربوط به این است که ما بتوانیم معتادان متجاهر که متبلا به اچ ای وی و… هستند را در مراکز خاص بستری کنیم که این موضوع همان طور که گفتم در حال انجام است.

وی افزود: ۱۸۰۰ کارشناس روانشناسی بالینی برای روان درمانی و حمایت از این معتادان به کار خواهیم گرفت.

وزیر بهداشت ادامه داد: همچنین در مورد ساماندهی خانواده معتادان و بازگشت آن‌ها به زندگی و حمایت‌های روانی از آنان نیز برنامه‌ریزی‌هایی را انجام داده‌ایم.