عضو شورای شهر تهران گفت: نمی شود هم شهرداری خودش تربیت کننده نیرو باشد و هم استخدام کننده نیرو و این در حالی است که تا کنون ۱۳ هزار نفر از مراکز آموزشی شهرداری فارغ التحصیل شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج، سید حسن رسولی ، عضو شورای شهر تهران در صد و سی و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در خصوص طرح ساماندهی مراکز آموزشی شهرداری تهران اظهار کرد: در تاریخ ۲۲ آذر سال ۹۷ زهرا صدر اعظم نوری به همراه ۱۲ عضو دیگر شورا طرحی را به عنوان ساماندهی مراکز آموزشی شهرداری تهران تدوین کردند.

رسولی گفت: پس از ارجاع این طرح به کمیسیون جلسات مختلفی با دعوت از کارشناسان موسسه علمی و کاربردی شهرداری تهران برگزار شد و نتایج بررسی‌ها در قالب گزارشی از سوی کمیسیون برنامه و بودجه تهیه شد.

وی با اشاره به این مطلب که ۴ خواسته اصلی در گزارش تهیه شده وجود دارد، گفت: اولاً تعیین تکلیف موسسات آموزش شهرداری که فاقد مجوز تصویب هستند دوم ارایه گزارش از وضعیت مراکز موجود در مدت سه ماه، سوم حذف رشته های که با وظایف شهرداری ارتباطی ندارند و چهارم ساماندهی و تعیین تکلیف مراکز آموزشی از جنبه های مختلف.

وی در خصوص ماده واحده این طرح و گزارش هم گفت: در اجرای اسناد بالادستی هر مجموعه ای که قرار باشد به پیکره شهرداری اضافه شود باید با مصوبه شورای شهر تهران باشد در صورتی که این موسسات آموزشی این مصوبه را ندارند.

رسولی ادامه داد: نمی شود هم شهرداری خودش تربیت کننده نیرو باشد و هم استخدام کننده نیرو و این در حالی است که تا کنون ۱۳ هزار نفر از مراکز آموزشی شهرداری فارغ التحصیل شده اند.

وی افزود: ما در مرکز کشور هستیم و بهترین نیروهای فنی در حال آموزش در بهترین دانشگاه ها نظیر صنعتی شریف و امیرکبیر هستند و استخدام نیروهای فارغ التحصیل شده از مراکز آموزشی شهرداری باعث کاهش کیفیت نیروهای شهرداری تهران شده است.