رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، دیدار با نخبگان، دیدار با اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های استان، دیدار با روحانیون شیعه و سنی در استان، دیدار با قضات و کارکنان دادگستری استان، حضور در شورای اداری و بررسی مشکلات قضائی استان و تصویب مصوبات برای رفع مشکلات دستگاه قضائی از مهمترین برنامه‌های سفر ایشان به استان است.

به گزارش خبرگزاری موج،  حجت الاسلام ابراهیم حمیدی ،  رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران درباره سفر آیت الله رئیسی به سیستان و بلوچستان گفت: رئیس قوه قضائیه ، استان سیستان و بلوچستان را به عنوان اولین استان برای سفر رسمی انتخاب کرده اند که نشانه توجه و اهمیت ایشان به استان است که قطعاً ثمرات بسیار خوبی برای استان به همراه خواهد داشت.

وی افزود: امیدواریم این سفر برای مردم استان و دستگاه قضائی باعث خیر و برکت باشد و آنچه که خیر مردم است در این سفر رقم بخورد و بتوانیم از ظرفیت مسئولان عالی قضائی در استان به بهترین نحو استفاده کنیم.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان ادامه داد: همزمان با سفر ایشان به استان نیز شش هئیت از مسئولان عالی رتبه قضائی به شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان اعزام و مسائل و مشکلات قضائی مردم در این شهرستان‌ها را بررسی می‌کنند که مشکلاتی که توسط این هئیت در استان جمع آوری می‌شود در جلسه مسئولان عالی رتبه قضائی بررسی و تصمیمات لازم برای حل آنها اتخاذ می‌گردد.

وی گفت: دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، دیدار با نخبگان، دیدار با اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های استان، دیدار با روحانیون شیعه و سنی در استان، دیدار با قضات و کارکنان دادگستری استان، حضور در شورای اداری و بررسی مشکلات قضائی استان و تصویب مصوبات برای رفع مشکلات دستگاه قضائی از مهمترین برنامه‌های سفر ایشان به استان است.

وی افزود: همچنین بازدید از مناطق سیل زده منطقه سیستان نیز در دستور کار ایشان قرار دارد.