شهردار تهران گفت: امسال سال سختی است و دورنمای اقتصادی نشان می دهد سال دشواری را پیش رو داریم. بر این اساس، باید آمادگی لازم برای مواجهه با این شرایط را در مجموعه مدیریت شهری ایجاد کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، پیروز حناچی ، شهردار تهران در جلسه ویژه شورای معاونین شهرداری تهران که در معاونت حمل و نقل و ترافیک برگزار شد، با اشاره به اولویت شهرداری تهران در خدمت رسانی به مردم در نقاط پرتردد گفت: هر خدمتی که مردم حداکثر بهره را از آن ببرند، اولویت ماست. با این رویکرد، توجه ویژه به میادین میوه و تره بار، بوستان ها و به طور کلی حوزه های عمومی در اولویت و راس امور قرار می گیرند.

حناچی بر پاسخگویی دقیق معاونت های شهرداری به اعضای شورای شهر تاکید و عنوان کرد: در این رابطه تمام معاونت ها پاسخ مستدل و دقیق بدهند و از دادن پاسخ های کلیشه ای خودداری کنند. ضمن اینکه، نحوه پاسخگویی در امتیازدهی به معاونت ها تاثیرگذار خواهد بود.

شهردار تهران در ادامه با اشاره به این نکته که در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم، از مدیران خود خواست که به صورت مجدانه در تعظیم شعائر مذهبی و انجام فرایض ویژه ماه میهمانی خداوند در مجموعه‌های تحت مدیریت‌شان تلاش کنند. 

حناچی به کمپین سه شنبه های بدون خودرو نیز اشاره کرد و گفت: از معاونان انتظار داریم هر هفته در این زمینه فعال باشند. اصراری نیست که معاونان با دوچرخه در محل کار حاضر شوند، اما انتظار می رود در این روز ویژه از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

وی در ادامه به شرایط سخت اقتصادی کشور نیز پرداخت و تصریح کرد: امسال سال سختی است و دورنمای اقتصادی نشان می دهد سال دشواری را پیش رو داریم. بر این اساس، باید آمادگی لازم برای مواجهه با این شرایط را در مجموعه مدیریت شهری ایجاد کنیم. به طور ویژه در مناطق باید کمربندهای‌مان را در زمینه مبارزه با فساد و در دستور کار قراردادن کاهش هزینه‌ها و صرفه جویی محکم ببندیم.

 شهردار تهران در ادامه به رفتارهای نابهنجار و تخلف آمیز برخی موتورسواران در سطح شهر اشاره کرد و گفت: لازم است کمپین‌هایی تشکیل دهیم تا قبح تخلف موتورسواران در اذهان مردم تشدید شود. رفتارهای برخی موتورسواران هم برای سایر شهروندان خطرناک است و هم فرد موتورسوار را در معرض آسیب های جدی قرار می دهد. من نیز چندین مرتبه در حین حرکت با دوچرخه در شرف برخورد با موتورسواران به واسطه رفتار غیرقانونی آن ها بودم. 

 وی بر توانایی بالای ابزارهای تبلیغاتی شهرداری تاکید و عنوان کرد: ابزارهایی که ما در اختیار داریم نسبت به سایر نهادها بی نظیر است، اما استفاده از این ابزارها نیاز به هم راستاشدن بخش های مختلف شهرداری دارد. باید باهم همسو باشیم تا بتوانیم از این ابزارها درست استفاده کنیم.