شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 72 در وضعیت سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران دوشنبه 9 اردیبهشت 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 72 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 72 همچنان در وضعیت سالم قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار در دهمین روز از اردیبهشت 98 می باشد که سبب بارش پراکنده و خفیف باران در صبحگاه و وزش باد (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی طی برخی ساعات روز خواهد شد.

نظری افزود: به تدریج از شبانگاه از میزان ناپایداری جوی کاسته شده و این شرایط تا صبحگاه روز چهارشنبه کمابیش ادامه خواهد داشت. هرچند با تغییر شرایط جوی در بعدازظهر چهارشنبه، به تدریج بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد طی برخی ساعات افزوده خواهد شد. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

وی بیان کرد: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، وزش باد در برخی ساعات روز جاری (سه شنبه) احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت، با این وجود شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار خواهد بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر این اساس، انتظار می رود تا صبحگاه روز چهارشنبه افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده گردد و از بعدازظهر همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی، وضعیت کیفیت هوای پایتخت در شرایط بهتری قرار گیرد.