شریعتمداری در حاشیه بازدید از واحد تولید شرکت "محورسازان ایران خودرو" :

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد : در تولیدات نیازمندی های کشور با کیفیت تر از تولیدات خارجی هستیم اما درزمینه تولیدات داخلی تبلیغ درست نمی شود و دراین زمینه نیازمند تبلیغات بهتر و درست تری هستیم .

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج ، محمد شریعتمداری طی بازدیدی که امروز (مقارن با  روز بسیج کارگری و در هفته کارگر)  از  شرکت "محورسازان ایران خودرو" داشت، با کارگران این واحد تولیدی-صنعتی در حین انجام کار گفت و گو کرد و  مشکلات رفاهی آنان را در این گفتگوها جویا شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از این بازدید در جمع کارگران، کارمندان و مسئولان  شرکت یاد شده با متذکر شدن این نکته که در آیات قرآنی نیز به دفعات بر کار، تلاش و عمل صالح تاکید شده است، تصریح کرد: ما همواره  بر فکر ، اندیشه و پایمردی عزیزان در حوزه  کار و تولید بوسه می زنیم. چرا که کار و تولید در جامعه ما دارای ارزش فوقالعاده ای است. شاهد این مدعا هم تذکراتی است که در روایات آمده که تا عرق جبین کارگر خشک نشده باید دستمزد کامل او - و نه یک سوم دستمزد- پرداخت شود و جامعه کارگری و کارفرمایی نباید  به این اصول‌  بی‌توجه باشند.

وی یاد آورشد : در سالهای ابتدای انقلاب تلاش های زیادی  برای از بین بردن انقلاب شد و خیلی ها سعی کردند برای رسیدن به اهداف خود از جامعه کارگری استفاده کنند که موفق نشدند و جامعه کارگری سهم بالایی در انقلاب و ایجاد عدالت در ایران به عهده داشتند.
شریعتمداری گفت:در زمان جنگ تحمیلی بسیاری از سرداران و فرماندهان جنگ از جامعه کارگری بودند و این افتخار جامعه کارگری است که همواره پای انقلاب ایستاده است.
شریعتمداری گفت: دشمن با استفاده از تبلیغات و فضای مجازی تلاش کرد که خود باوری را از جوان ایرانی بگیرد و آینده کشور را مبهم نشان دهد در حالی که آینده کشور روشن است.امروز اراده ملت تعیین کننده است و دشمن از این موضوع اطلاع دارد و سعی دارد مردم را ناامید و آینده را مبهم نشان دهد که حتما موفق نخواهد شد. چون دشمن تصور می‌کند با ماهواره  و فضای مجازی در دل جوانان ایرانی رخنه کرده اما اگر می‌تواند پای میدان بیاید و ببیند که در میدان چگونه جوانان ایرانی مقابل آنها می ایستند.
شریعتمداری افزود: ما در جریان برجام نشان دادیم که اهل مذاکره هستیم، اظهار داشت: اما اگر مجامع جهانی به دنبال مذاکره نبودند ما راه خود را می شناسیم.  
وی گفت با متذکر شدن این نکته که در بیانیه گام دوم انقلاب به جوان گرایی تاکید شده است و کار را باید به جوان با استعداد سپرد، گفت:ما در پایان سال تلاش کردیم و جلسات زیادی به جامعه کارگری داشتیم. در آخر سال جلسه ای 13ساعته با نمایندگان کارگری و کارفرمایی داشتیم و تلاش کردیم دستمزدها را تا حدی بالا ببریم که هم به کارفرما فشار وارد نشود و هم مشکلات کارگران تا حدی حل شود و باید مشکلات معیشتی کارگران را حل کنیم و تمام این مشکلات با پرداخت های نقدی حل نمی شود. به عنوان مثال برای حل مشکل مسکن کارگران باید وزارت راه ، مسکن و شهرسازی   به سمت ساخت مسکن ارزان قیمت و اجتماعی برود. 
وی تصریح کرد: باید رابطه دستمزد و کار اصلاح شود و اگر شخصی با فکر توانست سود کارخانه‌ای را افزایش دهد باید در این سود سهیم باشد.
ضمن آنکه خصوصی سازی هم یکی دیگر از راه حل ها است و اگر کارگران را در خصوصی سازی سهیم کنیم باعث ایجاد انگیزه در کارگران می شود. چون اگر کارگر دغدغه مشعیت نداشته باشد هم حوادث کارگری کاهش پیدا می کند و هم امید به زندگی افزایش می یابد.
 
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها