فردا در برخی مناطق جنوب غرب، جنوب و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد که شدت بارش‌ها در خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، فارس و کرمان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج، بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، ‌امروز شرق خلیج فارس مواج است و همچنین بعد از ظهر امروز در مناطقی از جنوب غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات شمال‌غرب کشور، افزایش ابر و بارش پراکنده رخ خواهد داد.

فردا در برخی مناطق جنوب غرب، جنوب و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می دهد؛ شدت بارش‌ها در جنوب خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان، شمال فارس و قسمت‌هایی از شمال کرمان خواهد بود که این شرایط به تدریج از بعد از ظهر فردا و روز دوشنبه در شمال شرق و شرق کشور رخ خواهد داد.

روز دوشنبه تا روز چهارشنبه در استان‌های واقع در شمال غرب و دامنه‌های البرز به طور متناوب بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

در هفته جاری در اغلب مناطق کشور روند افزایشی دما پیش بینی می‌شود.

فردا آسمان تهران صاف تا نیمه ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۲۱ و ۱۱ درجه خواهد بود.

 روز آینده بندرعباس با بیشینه دما ۳۲ ‌درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای یک درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهرماه ۹۷) تا هفتم اردیبهشت ماه سال جاری، ۲۹۰.۱ میلی متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۱۴.۱ ‌میلی متر بوده است که بارش سال جاری ۱۵۴.۳ ‌درصد بیشتر از سال گذشته است.

میانگین بلند مدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۱۹۸.۳ میلی متر ثبت شده است، که بارش سال جاری ۴۶.۳ درصد بیش از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته سی‌ام سال زراعی متعلق به منطقه بردسکن در استان خراسان رضوی به میزان ۸۷.۴ میلی‌متر بوده است.

میانگین گرم‌ترین منطقه در این مدت، امیدیه در استان خوزستان به میزان ۳۴.۶ درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه فیروزکوه در استان تهران به میزان منفی‌ ۶ دهم درجه سلسیوس بوده است.