معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ۳۶.۵ درصد به حداقل دستمزد کارگرها اضافه‌شده است، گفت: البته هنوز فاصله زیاد است ولی این افزایش حداقل دستمزد تا حدودی این فاصله را کم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج، حاتم شاکرمی،  معاون روابط کار وزارت کار پیش از ظهر  امروز شنبه (7اردیبهشت) در جشنواره امتنان از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای تولیدی استان البرز، با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب امسال را به نام «رونق تولید» نام‌گذاری کرده‌اند، اظهار کرد: برای تحقق بخشیدن به شعار سال باید کاری متفاوت‌تر از سال‌های گذشته انجام دهیم.

وی بابیان اینکه امسال با تحریم‌های ظالمانه و اقدامات خصمانه آمریکا مواجه هستیم، افزود: هدف آمریکا از تحریم‌ها تحت شعاع قرار دادن امنیت شغلی و رفاه زندگی مردم به‌ویژه قشر کارگر است.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه کارگران با اندیشه و کارفرمایان با خلاقیت خود باید تحریم‌ها را شکست دهند، گفت: بیشترین تعهدات اجرا و تحقق شعار امسال بر دوش کارگران و کارفرمایان است.

شاکرمی در بخش دیگری بابیان اینکه ۳۶.۵ درصد به حداقل دستمزد کارگرها اضافه‌شده است، افزود: البته هنوز فاصله زیاد است ولی این افزایش حداقل دستمزد تا حدودی این فاصله را کم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اهمیت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که بسیاری از موانع موردبررسی قرار می‌گیرد، گفت: پیشنهادهایی به قوه مجریه، شخص رئیس‌جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت خواهیم داد.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: سیاست‌های مالیاتی، تأمین اجتماعی ، بحث ماده ۱۴۱ قانون تجارت و چک‌های برگشتی از مشکلات واحدهای تولیدی است که باید تصمیمات ویژه‌ای در خصوص آن‌ها گرفته شود.