سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 50 در وضعیت پاک قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران جمعه 6 اردیبهشت 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 54 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 50 در وضعیت پاک قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در روز جاری (جمعه) می باشد و برای برخی ساعات به ویژه بعدازظهر افزایش میزان ابرناکی و وزش باد موثر (با بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) انتظار می رود. این وضعیت جوی تا روز شنبه کمابیش ادامه خواهد داشت و برخی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد موثر خواهد بود. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

نظری افزود: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، با وجود افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) در بعضی ساعات روز جاری، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط مطلوب قرار خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر این اساس انتظار می رود در صبحگاه هفتمین روز از اردیبهشت 98، افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده گردد و همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی تا بعدازظهر، وضعیت کیفیت هوای پایتخت در شرایط بهتری قرار گیرد.