رئیس پلیس راه استان البرز گفت: شهروندان از سفرهای غیرضروری خودداری و در صورت ضرورت سفر در جاده های کوهستانی تجهیزات لازم را به همراه داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ رضا گودرزی رئیس پلیس‌ راه استان البرز با اشاره به اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر کاهش دما و بارش برف و باران در ارتفاعات گفت: اطمینان از سلامت فنی خودرو، سوخت کافی و به همراه داشتن زنجیر چرخ مهم ترین توصیه ها جهت پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی سفر است.

رئیس پلیس راه استان البرز افزود: شهروندان درصورت سفرهای ضروری در جاده های کوهستانی با تجهیزات کامل سفر کنند.

وی مطرح کرد: رانندگان قبل از سفر از سالم بودن بخاری و برف پاک کن خودروی خود اطمینان حاصل کنند و همچنین به همراه داشتن تجهیزات، لباس گرم و غذای کافی از دیگر توصیه های پلیس راه البرز به رانندگان است که باید مد نظرقرار گیرد.

گودرزی خاطرنشان کرد: با توجه به بارش ها، احتمال سقوط سنگ در مسیرهای کوهستانی به ویژه جاده کرج- چالوس دور از انتظار نیست و بیشترین مسیر احتمال سقوط سنگ محدوده امام چشمه تا کندوان در جاده چالوس است که رانندگان باید از توقف در این محدوده خودداری کنند.

وی گفت: پلیس راه استان البرز با آمادگی کامل در تمام راه های این استان جهت انجام هرگونه خدمات امدادی و انتظامی در محل های مورد نظر مستقر شده است.