فرمانده کل ناجا در یازدهمین جشنواره سرباز که در ستاد کل ناجا برگزار شد، اهمیت نقش سربازان در حفظ امنیت کشور را یادآور شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، سردار حسین اشتری جشنواره حضرت علی اکبر که به جشنواره سرباز مصطلح است، در جمع خبرنگاران گفت: جشنواره سرباز که هر سال برگزار می شود امسال در یازدهمین دوره خود به میزبانی نیروی انتظامی در ستاد نیروی انتظامی برگزار شده است. 

 وی افزود: این جشنواره به یاد شهدای عزیز جوان و سربازی هست که برای امنیت کشور جان خود را داده اند. ضمن آن که همیشه و در همه حال ما یاد و خاطره رزمندگان دوران دفاع مقدس را گرامی میداریم.یعنی کسانی که در سنین جوانی برای امنیت کشور جانفشانی کرده اند و امروز هم در سربازان عزیزانی که در نیروهای مسلح هستند. 

وی در انتخاب سربازانی که به جشنواره حضرت علی اکبر معرفی می شوند گفت: این سربازان کسانی هستند که در دوران خوب زندگی خود آمده اند. برای خدمت به امنیت کشور و دارند جانفشانی می‌کنند. 

هر ساله این روز که مصادف با میلاد آقا علی اکبر علیه السلام است جشن گرفته می‌شود و سربازان دعوت می‌شوند که به نوعی معرفی و از آنان تجلیل شود.

وی در ادامه افزود: امسال در جشنواره یازدهم از خانواده شهدای سربازی که در سالهای گذشته فرزندان خود را تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده‌اند، تقدیر شد و انشالله از سربازانی که در حوزه‌های مختلف توانستند ابتکارات و خدمات خاصی داشته باشند نیز تجلیل خواهد شد.

فرمانده ناجا افزود: ما باید بدانیم که این سرمایه های عظیم جوان که در قالب عزیزان سرباز در اختیار نیروهای مسلح است بالاترین افتخار برای نیروهای مسلح قلمداد می شود ما باید قدر این جوانان عزیز را بدانیم و از ظرفیت آنها بهترین استفاده را به عمل بیاوریم.