سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 61 در وضعیت سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران چهارشنبه 28 فروردین 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 69 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 61 در وضعیت سالم قرار دارد.

وی گفت: بر اساس نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی در ایستگاه مهرآباد، انتظار می رود در صبحگاه بیست و هشتمین روز از بهار 98 به دلیل کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد حجم تردد خودروها، افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده گردد.

نظری افزود: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز، بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده شده و برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) انتظار می رود. بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، در روز جاری (چهارشنبه) شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار خواهد بود و وزش باد در برخی ساعات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

وی بیان کرد: این وضعیت جوی تا روز پنجشنبه کمابیش تداوم خواهد داشت و برخی ساعات همراه با افزایش میزان ابرناکی و وزش باد نسبتا شدید از سمت نواحی غربی خواهد بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: از این رو انتظار می رود با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در صبحگاه روز پنجشنبه، همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی از بعدازظهر شرایط کیفیت هوای پایتخت به سمت بهبودی سوق پیدا نماید. همچنین دما تا روز آینده روند کاهشی خواهد داشت.