سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 53 در وضعیت سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران دوشنبه 26 فروردین 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 44 در شرایط پاک قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 53 در وضعیت سالم قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در صبحگاه روز جاری (دوشنبه) می باشد و به تدریج در طول روز بر میزان ناپایداری جوی افزوده خواهد شد، به گونه ای که برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی - شمال غربی انتظار می رود.

نظری افزود: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، با وجود افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده ها در روز جاری، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط مطلوب قرار خواهد داشت.

وی بیان کرد: به تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی از شبانگاه، از سرعت باد کاسته خواهد شد و با تداوم این وضعیت جوی تا صبحگاه روز سه شنبه و همراه با افزایش حجم تردد خودروها در برخی ساعات آغازین روز، احتمال می رود شرایط برای تجمع آلاینده ها فراهم شود. هرچند این شرایط موقتی بوده و وزش باد طی برخی ساعات به ویژه بعدازظهر در پراکندگی آلاینده ها موثر خواهد بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: از این رو انتظار می رود در روز سه شنبه افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها (از جمله ذرات معلق) مشاهده گردد و از بعدازظهر وضعیت کیفیت هوای پایتخت رو به بهبودی سوق پیدا نماید. همچنین دما تا روز آینده افزایش جزئی خواهد یافت.