سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 65 در وضعیت سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران دوشنبه 19 فروردین 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 48 در شرایط پاک قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 65 در وضعیت سالم قرار دارد.

وی افزود: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در صبحگاه روز جاری (دوشنبه) می باشد و به تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز بر سرعت باد افزوده خواهد شد، به گونه ای که برای برخی ساعات بعدازظهر وزش باد شدید (با بزرگی بالاتر از 8 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی - شمال غربی انتظار می رود که در پراکندگی آلاینده ها و به تبع آن بهبود کیفیت هوا موثر خواهد بود. هرچند این شرایط پابرجا نبوده و رفته رفته در شبانگاه از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد.

نظری گفت: با تداوم این وضعیت جوی، انتظار می رود در صبحگاه بیستمین روز از بهار 98 افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده گردد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز، برخی ساعات همراه با وزش باد خواهد بود که کاهش غلظت آلاینده ها را به دنبال خواهد داشت، از این رو انتظار می رود تا روز سه شنبه شرایط کیفیت هوای سالم در بیشتر مناطق پایتخت برقرار باشد. همچنین دما تا روز آینده افزایش جزئی خواهد یافت.