اسکندری با تشریح عملکرد و اقدامات کمیته امداد در خدمت‌رسانی به مددجویان سیل‌زده، افزود: هزار و ۸۰۰ سبد غذایی به ارزش ۲۳۵ میلیون تومان به همت بنیاد نیکوکاری و کمیته امداد بین مددجویان سیل‌زده شهرستان‌های آق‌قلا، گمیشان و گنبدکاووس توزیع شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت خبری کمیته امداد، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گلستان با اشاره به تأمین تمام نیازهای لوازم ضروری منزل و سبد کالای شهرستان‌های گنبدکاووس، داشلی برون و مینودشت گفت: علیرغم تأمین سبد غذایی تمام شهرستان‌های سیل‌زده همچنان تأمین و اهدای لوازم ضروری منزل شهرستان‌های آق‌قلا و گمیشان ادامه دارد.

اسکندری با تشریح عملکرد و اقدامات این نهاد در خدمت‌رسانی به مددجویان سیل‌زده ، افزود: هزار و ۸۰۰ سبد غذایی به ارزش ۲۳۵ میلیون تومان به همت بنیاد نیکوکاری و کمیته امداد بین مددجویان سیل‌زده شهرستان‌های آق‌قلا، گمیشان و گنبدکاووس توزیع شد.

وی افزود: این نهاد در روزهای آتی با توجه به همکاری ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) و ارسال هزار سری لوازم ضروری منزل شامل یخچال، فرش، موکت، رختخواب و ظروف آشپزخانه، در نظر دارد در اسرع وقت لوازم خانگی مددجویان سیل‌زده شهرستان‌های آق‌قلا و گمیشان را تأمین کند.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با توجه به سه برابری شدن مستمری فروردین‌ماه مددجویان آسیب‌دیده از سیل، عنوان کرد: کمیته امداد در دو مرحله برای کاهش آلام بیش از سه هزار خانوار مددجوی سیل‌زده گلستانی، یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض، شامل خانوارهای یک‌نفره، ۳۰۰ هزار تومان، دونفره ۴۰۰ هزار تومان، سه‌نفره ۵۰۰ هزار تومان، چهارنفره، ۶۰۰ هزار تومان و ۵ نفر به بالا ۷۰۰ هزار تومان به‌حساب خانوارها واریز کرده است.

اسکندری افزود: تاکنون این نهاد ۱۵۰ سبد غذایی و پنج کامیون متشکل از ۴۰۰ مورد لوازم و اثاثیه ضروری منزل ازجمله یخچال، فرش، موکت و پتو به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد خسارت‌دیده اهدا کرده است.

وی یادآور شد: در سیل اخیر پنج شهرستان گنبدکاووس، آق‌قلا، گمیشان، بندر ترکمن و آزادشهر و بیش از ۵۴۴ روستا در معرض سیل ویرانگر و آب‌گرفتگی قرار گرفتند.