سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص50 در وضعیت پاک قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران پنج شنبه 15 فروردین 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 33 در شرایط پاک قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 50 همچنان در وضعیت پاک قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش میزان ناپایداری جوی در پانزدهمین روز از بهار 98 می باشد که برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی، بارش باران و وزش باد (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) انتظار می رود. همچنین وزش باد در برخی ساعات روز جاری احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

نظری افزود: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، با وجود افزایش غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات روز جاری، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط مطلوب قرار خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: به تدریج از ساعات پایانی پنجشنبه از میزان ناپایداری جوی کاسته شده و با تداوم این شرایط جوی تا صبحگاه روز جمعه، انتظار می رود افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده گردد. هر چند این وضعیت جوی پابرجا نخواهد بود و به تدریج تا بعدازظهر جمعه، بر میزان ناپایداری جوی، ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده خواهد شد که در پراکندگی آلاینده ها و به تبع آن بهبود وضعیت کیفیت هوای پایتخت موثر خواهد بود. همچنین دما تا روز پایانی تعطیلات نوروزی روند افزایشی خواهد داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها