شهردار تهران گفت: یکی از اصلی‌ترین مأموریت‌ها و وظایف شهرداری تهران ایجاد زیست امن در شهر است. این مأموریت به منطقه خاصی محدود نمی‌شود و همه شهر را در بر می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، پیروز حناچی شهردار تهران اظهار کرد: سعی کردیم شهر شادتری را با استفاده از شرایطی که در ایام نوروز در تهران فراهم می‌شود مثل هوای پاک، ترافیک کم و تمرکز شهر به واسطه تعطیلات، ایجاد کنیم و بازدید گردشگران را افزایش دهد.

شهردار تهران در پاسخ به این سوال که اراده شهرداری برای بازیابی زندگی در مناطق محروم و آسیب‌زده چقدر است، بیان کرد: یکی از اصلی‌ترین مأموریت‌ها و وظایف شهرداری تهران ایجاد زیست امن در شهر است. این مأموریت به منطقه خاصی محدود نمی‌شود و همه شهر را در بر می‌گیرد. طبیعتاً هرجایی که مشکلاتی بیشتری دارد در اولویت بیشتری هم برای ما قرار می‌گیرد.

حناچی با طرح اینکه نوروزگاه ها بستر مناسبی برای آشنایی با مناطق محروم مناطق مختلف را فراهم کرده است، افزود: تلاش ما این است که با توجه به بضاعتی که در شهرداری تهران وجود دارد، برای مناطق مختلف، به خصوص فضاهایی که شاید فراموش شده‌اند در شهر تهران اقدامات ویِژه‌ای انجام دهیم.