سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 35 در وضعیت پاک قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران سه شنبه 13 فروردین 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 37 در شرایط پاک قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 35 همچنان در وضعیت پاک قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی روز جاری (روز طبیعت) می باشد و برای برخی ساعات وزش باد (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) و بارش پراکنده باران انتظار می رود.

نظری افزود: به تدریج از شبانگاه از میزان ناپایداری جوی کاسته شده و این شرایط تا صبحگاه روز چهارشنبه کمابیش ادامه خواهد داشت . هرچند این وضعیت پابرجا نخواهد بود و همراه با تغییر شرایط جوی در بعدازظهر چهارشنبه، به تدریج بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد (با جهت غالب غربی - شمال غربی) طی برخی ساعات افزوده خواهد شد. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

وی بیان کرد: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در سیزدهمین روز از بهار 98 در شرایط مطلوب قرار داشته و تنها وزش باد در برخی ساعات احتمال افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها (از جمله ذرات معلق) را به دنبال خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر این اساس، انتظار می رود تا صبحگاه روز چهارشنبه افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده گردد و از بعدازظهر همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی، وضعیت کیفیت هوای پایتخت در شرایط بهتری قرار گیرد.