استاندار تهران گفت: هیچ نگرانی درخصوص سرریز شدن سدهای استان و کرج نداریم و لحظه به لحظه ورودی و خروجی آن را رصد می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، در جلسه مدیریت بحران شهر تهران که شامگاه دوشنبه با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور، محسنی بندپی استاندار تهران و حناچی شهردار تهران برگزار شد، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران اظهار داشت: هیچ نگرانی درخصوص سرریز شدن سدهای استان و کرج نداریم و لحظه به لحظه ورودی و خروجی آن را رصد می‌کنیم.

محسنی بندپی با بیان اینکه در بارندگی‌ها و بحران حاصله کنونی شاهد وحدت فرماندهی در مدیریت بحران در شهر و استان تهران بوده ایم گفت: در این راستا مردم هم خوب همکاری کردند و رسانه ملی هم در تحکیم اعتماد اجتماعی نقش بسیار داشت.

استاندار تهران با اشاره به اینکه سد کرج ۱۹۵ میلیون متر مکعب گنجایش دارد و ورودی ما به این سد ۱۵۶ میلی متر مکعب برثانیه است افزود: ۵۰ میلیون مترمکعب گنجایش سد لتیان است و کاملاً تحت کنترل می‌باشد و هم اکنون نیمی از ظرفیت سد طالقان خالی است و عمده نگرانی ما مشخص نبودن مناطق بارندگی در استان تهران است.

هیچ گزارشی مبنی بر آب گرفتگی در معابر شهرهای استان گزارش نشده است

وی بیان داشت: نگرانی‌هایی در رود دره‌های شهر تهران وجود داشت که به موقع وارد عمل شدیم و آنها را لایروبی کردیم و در حال حاضر و برای برهه کنونی استان تهران را به ۴ منطقه تقسیم کردیم و هر یک از معاونین در یکی از مناطق حضور یافتند و هیچ گزارشی مبنی بر آب گرفتگی در معابر شهرهای استان گزارش نشده است.

هیچ گزارشی مبنی بر خسارت جانی در استان و شهر تهران نداشتیم

استاندار تهران از اقدامات دیگر را انتقال معتادین متجاهری که در حاشیه روددره های شهر تهران مستقر بودند به جای امن عنوان کرد و گفت: تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر خسارت جانی در استان و شهر تهران نداشتیم.