سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 33 در وضعیت پاک قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران دوشنبه 12 فروردین 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 28 در شرایط پاک قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 33 همچنان در وضعیت پاک قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده حاکمیت شرایط جوی ناپایدار در دوازدهمین روز از بهار 98 می باشد که برای برخی ساعات بارش متناوب باران و وزش باد شدید (با بزرگی بالاتر از 8 متربرثانیه) از سمت نواحی شرقی - جنوب شرقی انتظار می رود.

نظری افزود: به تدریج در ساعات پایانی دوشنبه از میزان ناپایداری جوی و به تبع آن از سرعت باد کاسته خواهد شد. این شرایط جوی تا صبحگاه روز سه شنبه کمابیش ادامه خواهد داشت و با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در طول روز، برخی ساعات همراه با افزایش میزان ابرناکی و وزش باد (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) خواهد بود. همچنین دما تا روز آینده کاهش نسبی خواهد یافت.

وی بیان کرد: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، ناپایداری های جوی حاکم در روز جاری و کاهش حجم تردد خودروها به دلیل تعطیلات سبب کاهش غلظت آلاینده ها و به تبع آن برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا در شهر تهران خواهد شد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: انتظار می رود با وجود افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده ها تا صبحگاه روز طبیعت، وضعیت کیفیت هوای اکثر مناطق شهر تهران همچنان در شرایط مساعد قرار داشته باشد. همچنین وزش باد در برخی ساعات احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.