سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 40 در وضعیت پاک قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران یکشنبه 11 فروردین 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 38 در شرایط پاک قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 40 همچنان در وضعیت پاک قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار در روز جاری (یکشنبه) می باشد و به تدریج بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده خواهد شد، به گونه ای که برای برخی ساعات، به ویژه عصرگاه، بارندگی و وزش باد شدید (با بزرگی بالاتر از 8 متربرثانیه) از سمت نواحی شرقی - جنوب شرقی انتظار می رود.

نظری افزود: این وضعیت جوی ناپایدار تا روز دوشنبه تداوم خواهد داشت و برخی ساعات همراه با بارش باران، وزش باد شدید و در برخی موارد تندباد لحظه ای خواهد بود. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

وی بیان کرد: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، شرایط جوی حاکم در روز جاری سبب برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران شده و وزش باد در برخی ساعات کاهش نسبی غلظت آلاینده ها را به دنبال خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر این اساس، انتظار می رود با تداوم شرایط جوی ناپایدار و کاهش حجم تردد خودروها و ترافیک شهری در دوازدهمین روز از سال 98، وضعیت کیفیت هوای پایتخت در شرایط مطلوب تری قرار گیرد.