سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 30 در وضعیت پاک قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران چهارشنبه 7 فروردین 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 36 در شرایط پاک قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 30 همچنان در وضعیت پاک قرار دارد.

وی افزود: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده تداوم شرایط جوی نسبتا ناپایدار در روز جاری (چهارشنبه) می باشد و برای برخی ساعات بارش پراکنده باران و وزش باد شدید (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی- شمال غربی انتظار می رود. هرچند با تغییر شرایط جوی از عصرگاه، به تدریج از میزان ابرناکی و سرعت باد کاسته خواهد شد. 

نظری گفت: این وضعیت جوی تا روز پنجشنبه کمابیش ادامه خواهد داشت و برخی ساعات همراه با وزش باد موثر (بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) خواهد بود. 

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: برطبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، طی روز جاری شرایط مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار خواهد بود و انتظار می رود در برخی ساعات افزایش موقتی در غلظت ذرات معلق مشاهده گردد. این شرایط کیفی هوا همچنان تا هشتمین روز از بهار 98 تداوم خواهد داشت و احتمال می رود افزایش میزان ناپایداری جوی از بعدازظهر پنجشنبه، کاهش نسبی در غلظت آلاینده ها را به دنبال داشته باشد. همچنین دما تا روز آینده افزایش جزئی خواهد داشت.