سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 36 در وضعیت پاک قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران سه شنبه 6 فروردین 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 38 در شرایط پاک قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 36 همچنان در وضعیت پاک قرار دارد.

وی گفت: بر طبق نتایج حاصل از پیش بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران، با تداوم شرایط جوی ناپایدار در روز جاری (سه شنبه)، برای برخی ساعات بارش متناوب و شدید باران و وزش باد موثر (با بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) انتظار می رود که شرایط لازم برای برقراری وضعیت مطلوب کیفیت هوا را در اکثر مناطق شهر تهران فراهم خواهد نمود.

نظری افزود: به تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی از ساعات پایانی سه شنبه، انتظار می رود به تدریج افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده گردد و این شرایط تا صبحگاه روز چهارشنبه کمابیش ادامه داشته باشد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز بر سرعت باد افزوده شده و برخی ساعات به ویژه بعدازظهر همراه با وزش باد (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی - شمال غربی خواهد بود که سبب پراکندگی آلاینده ها و به تبع آن برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا در هفتمین روز از بهار 98 خواهد شد. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.