آخرین وضعیت ترافیکی و جوی محورهای مواصلاتی کشور تشریح شد.

به گزارش خبرگزاری موج، جدیدترین وضعیت ترافیکی و جوی محورهای مواصلاتی  در  پنجم فروردین به شرح زیر است:

سرهنگ محمدی رئیس پلیس راهور استان گیلان در خصوص محورهای استان گیلان گفت: در حال حاضر شاهد بارش باران هستیم و رانندگی در شرایط بارانی تبحر خاصی را می‌طلبد و باید رعایت سرعت مطمئنه سرلوحه کار رانندگان قرار گیرد.

وی افزود: شرایط رانندگی در باران سخت بوده و باید در این زمان فاصله طولی حفظ شود و این فاصله طولی باید حداقل ۲ برابر فاصله طولی در شرایط خشکی جاده باشد.

در استان گیلان بار ترافیکی از ۲۵ اسفند سال گذشته آغاز شد و در حال حاضر هم بار ترافیکی پرتراکم است و همکاران من تلاش می‌کنند تا ترافیک روانی را برای مسافرین ایجاد کنند.

یکی دیگر از نکات مهم این است که در سفرهای طولانی خستگی و خواب آلودگی به سراغ رانندگان می‌آید و باید در این شرایط رانندگان دقت خود را بیش از پیش کنند.

وضعیت جوی و ترافیکی ساعت

بارش برف :

استان مرکزی(محورهای اراک-فرمهین,اراک-توره,اراک-بروجرد,اراک-ازنا)

استان آ.غربی(محور ارومیه-سلماس گردنه قوشچی)

استان اردبیل(محورهای اردبیل-آستارا و اردبیل-سراب)

استان همدان(گردنه اسد آباد)

ارتفاعات محورهای هراز و کرج-چالوس

بارش باران :

استان های آ.شرقی,آ.غربی,اصفهان,البرز,ایلام,لرستان,مرکزی,زنجان,قزوین,قم,ملزندران,کردستان,گیلان,اردبیل,کرمانشاه,همدان,ک و ب(اکثر محورها)

استان فارس(محور سپیدان-یاسوج)

استان سمنان(محور گرمسار)

مه گرفتگی و کاهش دید:

استان های مازندران,آ.شرقی,اردبیل,گیلان(ارتفاعات)

تردد با زنجیر چرخ :

استان آ.غربی(محور ارومیه-سلماس گردنه قوشچی)

ترافیک :

مسیر جنوب به شمال محور هراز(محدوده لاسم)-نیمه سنگین

سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار می باشند.

 

هراز مسدود شد

سرهنگ رحمانی گفت: از ساعتی قبل به دلیل احتمال ریزش کوه و همچنین شرایط جوی نامساعد محور هراز از رودهن به سمت آمل مسدود شد و در حال تخلیه خودروهای داخل مسیر هستیم.

سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: از هموطنان عزیز می‌خواهیم تا در صورت امکان و به دلیل شرایط جوی نامناسب در کشور در روزهای ۵ و ۶ فروردین از رفتن به سفر و حضور در جاده‌ها خودداری کنند.

وی افزود: در این دو روز سفر در جاده‌های کوهستانی، مناطق برف‌گیر و جاده‌های نزدیک رودخانه‌ها اصلا توصیه نشده و بهتر است رانندگان از سفر در این مناطق پرهیز کنند.

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: براساس اطلاعات موجود از سطح کشور در حال حاضر در ۲۵ استان کشور بارش باران و برف گزارش شده است و این در حالی است که در برخی از استانها حتما تردد باید به وسیله زنجیر چرخ صورت گیرد.