رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت:امدادرسانی در مازندران، گلستان، سمنان، خراسانی شمالی و سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، مرتضی سلیمی  رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اطلاع رسانی از آخرین گزارش‌های حوادث جوی در روز های آخر سال 97، اظهار کرد: ٢٧استان (آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان‌های جنوبی، رضوی و شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و همدان) درگیر برف و کولاک بودند.

وی افزود: عملیات امداد و نجات در ٢٦٢ شهر، روستا و محورهای کوهستانی انجام شده و همچنان ادامه دارد.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به ارائه جزئیات عملیات امداد و نجات گفت: هزار و 784 نفر در قالب 480 تیم به 20 هزار و 698 نفر امداد رساندند.

سلیمی تصریح کرد: 3 هزار و 595 اسکان اضطراری ساخته شده و 53 نفر به مناطق امن منتقل شده‌اند.

وی با اشاره به خدمات درمانی ارائه شده از سوی امدادگران این سازمان گفت: 10 نفر به مراکز درمانی متتقل شدند و 450 نفر خدمات سرپایی دریافت کردند.

ریزش کوه در سواد کوه جان یک نفر را گرفت

رئیس سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: متأسفانه در پی ریزش کوه و جاری شدن سیل 2 نفر از هموطنان ما فوت کردند (ریزش کوه در سوادکوه یک نفر و جاری شدن سیل در میانرود یک نفر).

سلیمی تصریح کرد: تا کنون یک نفر مفقود و هزار و 201 خودرو از برف و کولاک رها شده‌اند.

وی در پایان تاکید کرد: امدادرسانی در مازندران، گلستان، سمنان، خراسانی شمالی و سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها