موج

استاندار تهران:

استاندار تهران با اشاره به تعهد استان تهران برای اشتغالزایی ۱۳۲ هزار نفر در سال ۹۷ گفت: تا کنون حدود ۱۰۰ هزار اشتغال طبق تعهد در سامانه ثبت شده است و تا پایان خردادماه ۹۸ ، همه تعهد محقق می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران با تبریک حلول سال ۹۸ اظهار کرد: سال جدید را به همه ملت غیور ایران وشهروندان خونگرم و خردمند استان تهران تبریک گفته و امیدوارم سالی سرشار از تندرسیتی و امید آفرینی برای ملت در پیش رو  باشد.

وی ادامه داد: ازهمراهی مردم کشور به ویژه مردم استان تهران که حامی خدمتگزاران خود بودند صمیمانه تشکر می کنم و از همه میدران دستگاه های اجرایی و فعالان بخش اقتصادی و تولیدی و سازمان های مردم نهاد که مشوق و کمک کننده بودند و به حمایت شتافتند تقدیر می کنم.

استاندار تهران با بیان اینکه  برنامه های متنوعی در چارچوب سند آمایش و توسعه استان تهران به عنوان نقشه راه تنظیم و تهیه شده است عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم در راستای تحقق اهداف سند آمایش سرزمین و توسعه استان شرایطی برای اشتغال و افزایش سطح رفاه و توسعه خدمات زیربنایی برای مردم تهران فراهم کنیم.

محسنی بندپی رفع مشکلات زیست محیطی استان تهران در سال ۹۸ را یکی از اولویت های برنامه ریزی در استانداری تهران دانست و افزود: بیشترین صنایع در استان تهران مستقر است و با توجه به جمعیت استان و فعالیت ها و خدمات متنوع در این استان رسیدگی به مسائل زیست محیطی در تهران در اولویت است.

وی ادامه داد: از همه فعالان بخش صنعتی و تولیدی برای نوسازی و بازسازی صنایع خود طبق آخرین دستاوردهای علم روز دعوت می کنیم تا آلاینده ها را به درجه ای برسانند که در حوزه زیست محیطی قابل پذیرش باشد.

استاندار تهران  با اشاره به تعهد استان تهران برای اشتغالزایی ۱۳۲ هزار نفر در سال ۹۷ گفت: تا کنون حدود ۱۰۰ هزار اشتغال طبق تعهد در سامانه ثبت شده است و تا پایان خردادماه ۹۸ ، همه تعهد محقق می شود.

محسنی بندپی گفت: مهمترین زمینه اشتغال، اشتغال روستایی است که در تلاش هستیم با شناسایی مزیت های نسبی استان در روستاها و بازسازی و نوسازی و سرمایه در گردش که از تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ برخوردار شده و در ۹۸ هم تکرار می شود، بتوانیم شرایطی فراهم کنیم که در این ابعاد امکان اشتغالزایی فراهم شود.

وی عنوان کرد: در زمینه معیشت و رفاه مردم نیز برنامه هایی در دستور کار است که بر این اساس فعالیت های تنظیم بازار وشناسایی اقشار آسیب پذیر محور قرار دارد.

استاندار تهران گفت: یکی از بندهای قانون بودجه امسال شناسایی دهک های پردرآمد جامعه و دهک های کم درآمد و قشر آسیب پذیر است تا در این راستا از یاردانه دهک های بالا کم کرده تا به افزایش مستمری دهک های پایین بپردازیم.

محسنی بندپی توسعه  خدمات زیربنایی و تملک دارایی را یکی از برنامه ریزی های مهم در استانداری در سال ۹۸ دانست و گفت:  بیمارستان های زیادی در استان تهران در حال احداث است به خصوص در شهرهای جنوب شرقی و جنوب و غرب استان که در سال ۹۸ بیمارستان های فیروزآبادی، ری، ملارد و قدس افتتاح خواهند شد.

استاندار تهران ؛شروع عملیات احداث متروی تهران- اسلامشهر، خط ریلی به شهرهای غرب استان از جمله در ملارد، شهریار و قدس و سرعت بخشی به قطار ریلی پاکدشت، ورامین و پیشوا و توسعه احداث تصفیه خانه های جنوب استان از اولویت برنامه های سال جدید است.

وی به موضوع آسیب های اجتماعی در استان تهران و افزایش ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر اشاره کرد و گفت: در سال ۹۷ برای نخستین بار ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر به ویژه در مناطق هرندی، مولوی و شوش افزایش یافته است.

محسنی بندپی تصریح کرد: برای برنامه ریزی اقدامات پیشگیرانه در بخش مسائل اجتماعی برنامه های اثربخشی براساس سند آسیب های اجتماعی در استان تهران تهیه شده است تا بتوانیم در کنترل، مهار، پیش‌گیری و کاهش آسیب ها در استان تهران  قدم هایی برداشته و مردم با امیدواری به آینده زندگی شادابی داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج