دبیر کل شورای عالی آموزش‌وپرورش در نشست خبری معاونان وزیر آموزش و پرورش که پیش از ظهر امروز در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد با خبرنگاران گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج،  مهدی نویدادهم در نشست خبری معاونان وزارت آموزش‌وپرورش با اهالی رسانه که پیش از ظهر امروز در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد ، در پاسخ به سوال خبرنگار موج، در رابطه با مقوله ای تحت عنوان "تمام وقت شدن معلمان" که گویا یکی از رئوس مهم سند تحول بنیادین است، و در مواردی ایجاد شبهه کرده، گفت: تمام وقت شدن معلمان که یکی از چشم انداز های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است، در حقیقت اینگونه است که معلمان عزیز ما بصورت هفتگی تنها ۴۴ ساعت در مدارس حضور دارند.
وی در ادامه افزود: اما مابقی ساعات موظفی آنها بدین صورت است که24 ساعت دیگر به کلاس درس اختصاص دارد یعنی به کلاس می روند و تدریس می کنند. نکته قابل توجه این است که مابقی ساعات را به کارهای تحقیقی و ارتباط با خانواده‌ دانش آموزان می‌پردازند.

نویدادهم در خاتمه به موج گفت: یعنی در نظام آموزش حال حاضر، یک معلم در هفته باید 44 ساعت کار کند و در صورت محقق شدن سند تحول بنیادین هم باید 44 ساعت به انجام امور آموزشی و پرورشی طبق آنچه که تشریح شد، بپردازد. اما در صورت دوم اهداف پرورشی اهمیت بیشتری پیدا میکنند. 

وی در نشست خبری امروز در مورد آخرین جلسه شورای عالی آموزش‌وپرورش گفت: نهصد و شصت و سومین جلسه شورای عالی در هفته گذشته با حضور اکثریت اعضای شورا تشکیل شد.

وی ادامه داد: موضوع دستور کار این جلسه، بررسی آیین‌نامه تعیین شرایط پذیرش دانشجو معلمان بود که بحث‌های زیادی در این خصوص صورت گرفت.

دبیر کل شورای عالی آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: این موضوع در کمیسیون و صحن علنی شورا مطرح است و اعضای شورا با حساسیت و دقت فراوان این موضوع را بررسی کردند.

نویدادهم اصلی‌ترین عنصر تعلیم و تربیت را معلم دانست و گفت: بهترین مرحله‌ای که می‌توان برای معلم شرایطی گذاشت که در اختیار آموزش‌وپرورش باشد، همین موضوع است.

وی افزود: ضوابط و شرایط این موضوع باید از سوی نهادها و ارگان‌های دیگر نیز همسو شود و از منظر شورای عالی آموزش ‌و پرورش این موضوع کاملاً مشخص است که باید در مرحله بعد با دستگاه‌های دیگر وارد مذاکره شویم تا مبنای ورود دانشجو معلمان به سیستم آموزش ‌و پرورش باشد.