رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمرگفت:در 24 ساعت گذشته سازمان امداد و نجات سازمان هلال احمر بیش از ۳ هزار نفر حادثه دیده از شرایط نامساعد جوی را در 17 استان کشور امداد رسانی کردند.

مرتضی سلیمی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، در تشریح اقدامات امدادی صورت گرفته در شرایط نامساعد جوی پایان هفته گفت:‌ به واسطه شرایط نامساعد جوی و وقوع سیل و برف و کولاک در برخی استان ها که عمدتا استان های غربی کشور بودند، دوستان ما در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر بیش از ۳۳۰۰ نفر حادثه دیده را در ۸۳ شهر، روستا و محور کوهستانی امدادرسانی کردند و تعداد 302 دستگاه خودرو سبک و سنگین گرفتار در برف و کولاک توسط تیم های امداد ونجات رها سازی شده اند. 

وی در ادامه افزود: از تعداد 3300 نفر حادثه دیده، یک هزار و 189 نفر به واسطه شرایطی که داشتند اسکان اضطراری یافتند، دو نفر از حادثه دیدگان به نزدیک ترین مراکز درمانی منتقل شدند که فرایند درمان روی آنها انجام شود و دو نفر دیگر نیز توسط تیم پزشکی با دریافت خدمات سرپایی درمان و رها سازی شدند. 

سلیمی در ادامه یاد آور شد: تعداد 2 هزار و ٢٤٥٠ تخته پتو به حادثه دیدگان تقدیم شد. همین طور 245 بسته غذایی، 110 قوطی انوع کنسرو، 184 بطری آب معدنی، حدود 400 بسته انواع بیسکویت در فرایند امداد و نجات در بین حادثه دیدگان توزیع و تقدیم شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در خاتمه متذکر شد: در اقدامات تشریح شده فوق که در حد فاصل روزهای 17 لغایت18 اسفندماه سال جاری و تا ساعت 5/30 دقیقه صبح صورت گرفت، 72 تیم امداد و نجات متشکل از 231 نیروی هلال احمر وظیفه امداد رسانی را بر عهده داشتند. ضمن آنکه در این لحظه نیز پروسه امداد و نجات ادامه دارد. 

گفتنی است استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان، سمنان، قزوین، کردستان، کرمانشاه،  گلستان، لرستان، مازندران و همدان استان در گیر شرایط نامساعد جوی بوده که به گفته مرتضی سلیمی عملیات امداد ونجات هنوز در این استان ها ادامه دارد.