وزیر آموزش و پرورش گفت: به هیچ وجه سند ۲۰۳۰ در مدارس کشور اجرا نمی‌شود و تیم متمرکزی در صورت مشاهده هر گونه موردی از اجرای این سند در مدارس، جلوی اجرای آن را می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری موج، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه دیدار با آیت الله نوری همدانی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به هیچ وجه سند ۲۰۳۰ در مدارس کشور اجرا نمی‌شود، اظهار کرد: تیم متمرکزی در صورت مشاهده هر گونه موردی از اجرای این سند در مدارس، جلوی اجرای آن را می‌گیرند.

وی گفت: نگاه آموزش و پرورش به تکلیف شب دانش آموزان تغییر کرده و از تکالیف سنتی به سمت تکالیف مهارت‌محور رفته است، این مساله به‌صورت جدی در آموزش و پرورش دنبال می‌شود و به دنبال تکالیف مهارت‌محور هستیم تا دانش آموزان حین انجام تکالیف با مسائل خانه و خانواده و اجتماع انس و الفت بیشتری پیدا و خودشان حل مسائل مربوط به زندگی را تمرین کنند.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص معوقات فرهنگیان عنوان کرد: تلاش می‌کنیم با همکاری دولت و خزانه، در روزهای پایانی سال ۹۷ بخشی از این معوقات را پرداخت کنیم.

وی در خصوص اسکان نوروزی در مدارس گفت: پیش بینی می‌کنیم که در ایام نوروز حدود ۱۴ میلیون نفر شب اسکان در مدارس داشته باشیم.