وزیر رفاه گفت: در صورت تأمین منابع لازم یک بسته حمایتی دیگر تا پایان سال جاری به مددجویان اختصاص می یابد.

به گزارش خبرگزاری موج،   محمد شریعتمداری در حاشیه نشست هم اندیشی مشاور امور زنان و خانواده و بانوان مدیرکل ستادی و سازمان های تابعه با وزیر رفاه که در وزارت رفاه برگزار شد، درباره افزایش حداقل حقوق و دستمزد کارگران گفت: همه اجزای این سه ضلع سه جانبه نظراتی درباره نحوه تامین فاصله حداقل سبد معیشتی با حداقل دستمزد دارند و ما به همه نظرات احترام میگذاریم ولی مرجع تصمیم گیر نهایی شورای عالی کار است.

وی افزود: قبلا کمیته ای معین شده و در کلیات تفاهم است که ارتباط منطقی بین حداقل دستمزد و میزان حداقل سبد معیشتی خانوار به وجود بیاوریم و البته تلاش می کنیم آن هدف را در یک زمانبندی های معین و در بازه سه تا پنج ساله محقق کنیم.

وزیر رفاه و امور اجتماعی افزود: تلاش میکنیم ارتباطی منطقی بین حداقل دستمزد با نرخ تورم بوجود بیاوریم و یک جزء ثابتی را معین کنیم در افزایش دستمزدها که این فاصله را تا حدودی منطقی تر کند. اینها کلیات مورد تفاهم است اما درباره میزان آن، حتما باید مباحث کارشناسی ادامه پیدا کند و امیدواریم به دقایق آخر کشانده نشود و یه درازا نکشد.

شریعتمداری درباره توزیع یک بسته حمایتی دیگر برای مددجویان بهزیستی با توجه به اظهارات رئیس سازمان بهزیستی گفت: دستور رئیس جمهور برای این موضوع ابلاغ شده و تامین منابع باید با توجه به مقتضیات مالی سازمان برنامه انجام شود و به محض تامین منابع فورا توزیع میکنیم و تلاش می‌کنیم تا آخر سال انجام شود.