وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: تلاش می کنیم که در راستای دستور رییس جمهور منابع مالی برای تقدیم یک سبد حمایتی به افراد تحت پوشش بهزیستی تا پایان سال را محقق کنیم.

 به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، محمد شریعتمداری در حاشیه نشست هم اندیشی مشاور امور زنان و خانواده و بانوان مدیر کل ستادی و سازمان های تابعه،  در جمع خبرنگاران حاضر شد ودر خصوص پرداخت یک نوبت دیگر سبد حمایتی به افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی عنوان کرد: بنابه دستور رئیس جمهور در حال تامین اعتبار برای پرداخت یک بسته حمایتی دیگر به افراد تحت پوشش بهزیستی هستیم. 

وی در ادامه تصریح کرد: دستور رئیس‌جمهور برای این موضوع ابلاغ شده که باید با مقتضیات مالی سازمان برنامه و بودجه این کار انجام شود و به محض اینکه منابع مربوطه تامین شود انشالله این سبد حمایتی به افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی تقدیم میکنیم. 

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی  در مورد افزایش حقوق و دستمزد کارگران در سال1398 گفت:مرجعی که تصمیم‌گیری نهایی درباره دارد شورای کار است.ما برای اینکه  به این هدف  برسیم  مذاکرات خیلی خوبی انجام داده ایم  و کلیات به تفاهم رسیده است.

شریعتمداری در ادامه با بیان اینکه باید یک ارتباط منطقی بین  حداقل دستمزد  و میزان حداقل سبد معیشتی خانوار به وجود بیاوریم، افزود: البته در زمان بندی های معین و هدف ۳ تا ۵ سال باید این هدف را محقق کنیم . در کنار این موارد قصد داریم یک ارتباط بین میزان دستمزد و نرخ تورم به وجود بیاوریم و یک جزء ثابت را معین کنیم. لذا برای افزایش دستمزد که فاصله حداقل و حداکثر دستمزد تا حدودی منطقی تر شود و طبقات پایین جامعه را بیشتر مورد توجه قرار بدهیم. اما برای میزان این دستمزد باید جلسه با شورای عالی کار داشته باشیم تا به نتیجه نهایی برسیم.