فرمانده نیروی انتظامی گفت: راهبردها و اولویت های نیروی انتظامی مبتنی بر پژوهش و تحقیق است؛ در واقع همه اقداتمان را بر مبنای پژوهش و نیازسنجی ، عملیاتی و اجرایی می کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در گردهمایی روسای دفاتر رده های ناجا با اشاره به حضور حداکثری مردم در راهپیمایی 22 بهمن اظهار کرد: انصافا مردم با تمام توان به صحنه آمدند و راهپیمایی 22 بهمن امسال "تماشایی" و "دیدنی" بود.

وی اضافه کرد: مردم با شور و شعور در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند و پاسخ محکم و دندان شکنی به دشمنان نظام و انقلاب اسلامی داده و ثابت کردند که پای آرمان های نظام و انقلاب اسلامی و پشتیبان ولایت و رهبری هستند.

عالی ترین مقام انتظامی کشور تأکید کرد: انصافا مردمان ولایت مدار و خوبی داریم که همواره در صحنه های صیانت از آرمان ها و ارزش های نظام و انقلاب اسلامی با بصیرت و هوشمندی حاضر شده و باید قدردان آنها باشیم.

سردار اشتری عنوان کرد: همکارانم برای نظم و امنیت حداکثری 22 بهمن به خوبی ایفای نقش کردند و بنده به سهم خودم از حضور حداکثری مردم ، کارکنان ناجا و خانواده هایشان در این راهپیمایی با شکوه قدردانی می کنم.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری عنوان کرد: معظم له در این بیانیه توصیه و تأکیدات هفت گانه ای داشته اند و ما نیز تلاش و برنامه ریزی خواهیم کرد که این تأکیدات را در سازمان و  بخش هایی از وظایف برون سازمانی مان تبیین و پیاده سازی کنیم.

وی با بیان اینکه توجه بر علم و پژوهش از تأکیدات هفت گانه مقام معظم رهبری در بیانیه "گام دوم انقلاب" است، عنوان کرد: راهبردها و اولویت های نیروی انتظامی مبتنی بر پژوهش و تحقیق است؛ در واقع همه اقداتمان را بر مبنای پژوهش و نیازسنجی ، عملیاتی و اجرایی می کنیم.

وی با اشاره به فعالیت مراکز تحقیقاتی و پژوهشی نیروی انتظامی چون پژوهشگاه، مرکز مطالعات راهبردی و ... افزود: اقدامات پژوهش محور صرفا معطوف به مراکز عالی تحقیقاتی ناجا نیست همه معاونت ها و مراکز مرتبط با ناجا باید اقدامات پژوهش محور را دنبال و اجرایی کنند.

 فرمانده ناجا ادامه داد: توجه به "معنویات و اخلاق" از دیگر تأکیدات مقام معظم رهبری در بیانیه " گام دوم انقلاب" است و خوشبختانه آحاد کارکنان ناجا این مهم را سرلوحه کار خود قرار می دهند.

وی با بیان اینکه "اقتصاد" نیز از موارد مورد اشاره معظم له در این بیانیه است، یادآور شد: همه ما باید به پویایی اقتصاد کشور کمک کنیم، به عنوان نیروی انتظامی وظیفه داریم که امنیت بسترهای اقتصادی را برای سرمایه گذاری ، سرمایه گذاران ایجاد و فراهم کنیم.

وی تأکید کرد: توجه بر راهبرد "اقتصاد مقاومتی" مقام معظم رهبری و تکیه بر تولیدات داخلی کشور و حمایت از تولید ملی راهکار پویایی اقتصاد کشور است.

همه برای عدالت گستری مسئولیم

سردار اشتری با بیان اینکه "عدالت و مبارزه با فساد" از دیگر محورهای مورد اشاره مقام معظم رهبری در بیانیه "گام دوم انقلاب" است تأکید کرد: همه ما در برابر مبارزه با فساد و عدالت گستری مسئولیم و براساس وظایف شرعی ، قانونی و اخلاقی موظفیم در هر کجا که فساد دیدیم، برخورد کنیم.

فرمانده ناجا تأکید کرد: در مبارزه با فساد عقب نشینی نمی کنیم و کوتاه نمی آییم چرا که تضییع حقوق افراد مصداق بی عدالتی و ظلم است و هرگز در مقابل تضییع حقوق دیگران، چشمان را نمی بندیم.

وی در ادامه بیان کرد: حفظ "استقلال و آزادی" از دیگر تأکیدات مقام عظمای ولایت و رهبری در بیانیه "گام دوم انقلاب" است و باید بگویم؛ ظلم ستیزی، استکبارستیزی و تکیه بر توانایی های داخلی مصداق بارز صیانت از استقلال و اقتدار کشور است.

مرزبندی هایمان با دشمنان نظام و انقلاب اسلامی مشخص است

سردار اشتری ادامه داد: مرزبندی هایمان با دشمنان نظام و انقلاب اسلامی مشخص است و گوش به فرمان رهبری عمل می کنیم و قدردان حافظان عزت ملی هستیم.

وی ادامه داد: توجه بر "سبک زندگی اسلامی – ایرانی " در بیانیه " گام دوم انقلاب" مقام معظم رهبری اشاره و تأکید شده است، همه ما باید به سبک زندگی اسلامی – دینی قائل و از اشرافی گری گریزان باشیم.

وی اضافه کرد: ما سبزپوشان نیروی انتظامی حافظان جان، مال و ناموس مردم هستیم و توفیق صیانت از ارزش های نظام اسلامی و انقلابی را داریم. بنابراین باید سبک زندگی دینی و اسلامی از نشانه های بارز پلیس باشد.

نیروی انتظامی در تراز انقلاب، سبک زندگی اسلامی دارد

فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: نیروی انتظامی در تراز انقلاب سبک زندگی اسلامی و دینی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه جز در مسیر رضایت فرماندهی معظم کل قوا و امنیت و آرامش مردم حرکت نمی کنیم، خاطر نشان کرد: باید تلاش کنیم وضع موجود را ارتقاء داده و به هیچ عنوان به این حد بسنده نکنیم.

این مقام عالی انتظامی با اشاره به شرفیابی محضر مقام معظم رهبری عنوان کرد: به لطف خداوند، معظم له از عملکرد نیروی انتظامی اظهار رضایت کردند، این مهم را بالاترین سرمایه می دانیم و باید تلاش کنیم که روند رو به رشد ناجا تداوم داشته باشد.

وی خطاب به روسای دفاتر رده های ناجا بر لزوم برنامه ریزی برای مدیریت هزینه ها و بهره مندی حداکثری از ظرفیت های موجود تأکید و بیان کرد: همواره باید تلاش کنیم که اقداماتمان به درستی و در نهایت دقت و سرعت عمل صورت بگیرد.

سردار اشتری تأکید کرد: تکریم ارباب رجوع به ویژه خانواده های معزز شهدا و ایثارگران باید یک رویکرد همگانی در نیروی انتظامی باشد.

وی ادامه داد: اعتماد مردمی به پلیس از مهم ترین سرمایه های این مجموعه عظیم است، بنابراین باید به گونه ای برنامه ریزی و تلاش کنیم که این سرمایه ارتقاء یابد و خوشبختانه بر مبنای نظرسنجی و افکارسنجی های برون سازمانی شاهد رشد جایگاه و رتبه نیروی انتظامی از منظر اعتماد مردمی هستیم.

ضرورت تلاش برای ارتقاء روحیه و انگیزه خدمتی کارکنان

وی در ادامه با بیان اینکه ما یک سازمان "انسان محور" هستیم هر چند که نقش تجهیزات را انکار نمی کنیم ، افزود: نیروی انسانی نیز ارزشمند ترین سرمایه سازمان است بنابراین باید برای ارتقاء روحیه خدمتی و انگیزه کارکنان تلاش کنیم.

سردار اشتری با بیان اینکه خوشبختانه نیروهایی ولایت مدار، متعهد، متخصص و کارآمد در نیروی انتظامی توفیق خدمت به مردم را دارند، بیان کرد: بر مبنای سیاست گذاری های اتخاذی، رویکرد "عضویابی" جایگزین"عضوگیری" در نیروی انتظامی شده و تلاش داریم که بهترین جوانان این سرزمین در این مجموعه مشغول خدمت شوند.

وی گفت: آینده بسیار مطلوبی توأم با رشد پیش روی ناجا است و همه باید برای رشد و ارتقاء نیروی انتظامی و موفقیت ها تلاش روزافزون داشته باشیم.

سردار اشتری خطاب به روسای دفاتر رده های ناجا یادآور شد: شما عزیزان "امینان " فرماندهان هستید و دقت نظر بر سرعت عمل شما عزیزان در پیشبرد امور بسیار کارگشا است.

براساس گزارش سایت پلیس، وی گفت: لازم می دانم در اینجا از تلاش های برادر بسیار خوب مان سردار "صادقی"؛ رئیس دفتر فرمانده ناجا تشکر کنم ، انصافا ایشان برای ما و مجموعه سرمایه هستند و بادقت نظر و دلسوزی امور را پیگیری می کنند. توفیق خدمت به مردم ولایت مدار و عزیز ایران اسلامی را داریم و باید تلاش کنیم که این توفیق و فرصت را قدر بدانیم، ان شاءالله سرباز شایسته ای برای حضرت ولی عصر (عج) و مقام معظم رهبری  باشیم.