سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 98 در وضعیت سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران سه شنبه 7 اسفند 97 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 88 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 98 در وضعیت سالم قرار دارد.

وی گفت: بر طبق نتایج حاصل از پیش بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران، با افزایش میزان ناپایداری جوی طی روز جاری (سه شنبه)، به تدریج در بعدازظهر بر میزان ابرناکی و سرعت باد افزوده خواهد شد و برای برخی ساعات وزش باد موثر (با بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی - شمال غربی انتظار می رود.

نظری بیان کرد: این وضعیت جوی شرایط برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم نموده و پیش بینی می شود همراه با کاهش نسبی غلظت برخی آلاینده ها در بعدازظهر، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط بهتری نسبت به صبحگاه قرار گیرد.

وی بیان کرد: با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار در روز چهارشنبه، برخی ساعات همراه با بارش باران و وزش باد (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) خواهد بود و همچنین دما تا روز آینده افزایش نسبی خواهد یافت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: براساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، انتظار می رود تا روز چهارشنبه، شرایط کیفیت هوای سالم در اکثر مناطق پایتخت برقرار باشد.