رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: طرح ویژه‌ نوروزی پلیس راهنمایی و رانندگی و دیگر دستگاه‌های خدماتی ــ امدادی از ۲۵ اسفند ماه در سراسر کشور آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار تقی مهری رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در جلسه کمیته‌ هماهنگی اجرای طرح‌ های ویژه‌ نوروز، اظهارکرد: برابر تصمیمات اتخاذ شده طرح ویژه‌ نوروزی پلیس راهنمایی و رانندگی و دیگر دستگاه‌های خدماتی ــ امدادی از ۲۵ اسفند ماه در سراسر کشور آغاز می‌شود و تا ۱۷ فروردین ماه سال ۹۸ ادامه‌ خواهد داشت. بر این اساس تمامی عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی به همراه بیش از ۵۰۰۰ نیروی کمکی از دیگر یگان‌های انتظامی در آماده باش خواهند بود.

وی با اشاره به آمارهای طرح نوروزی سال گذشته خاطرنشان کرد: در اجرای طرح نوروزی سال گذشته سرعت و سبقت غیر مجاز، خستگی و خواب آلودگی و بی‌توجهی به جلو سبب وقوع ۸۵ درصد از تصادفات شد و بیشترین تصادفات نیز بین ساعت ۲۰ تا ۲۴ رخ داد.  

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به این که در طرح نوروزی ۹۷ بالغ بر ۱۰۰۰ نفر در تصادفات جان خود را از  دست دادند،گفت: متاسفانه ۶۰ درصد از این جان باختگان در ۳۰ کیلومتری شهرها جان خود را از دست داده‌اند و این نشان دهنده آن است که مسافران باید با دقت و توجه بیشتری در نزدیکی شهرها رانندگی کنند و با این تصور که دیگر به مقصد رسیده‌اند، قوانین رانندگی را زیر پا نگذارند.

وی  با بیان این که ۳۸ درصد از تصادفات در طرح نوروزی سال ۹۷ از نوع واژگونی بود،اظهارکرد: این آمار بدان معناست که هیچ خودروی دیگری در این تصادفات دخیل نبود بنابراین رانندگان باید دقت کافی حین رانندگی و استراحت لازم را در طول مسیر مدنظر قرار دهند.

مهری در پایان صحبت‌های خود با اشاره به این که طرح زمستانی در ۲۲ اسفندماه به پایان می‌رسد، اظهارکرد: در تلاش هستیم تا از ظرفیت همیاران پلیس و مشارکت‌های اجتماعی در طرح نوروزی امسال نیز بیش از گذشته بهره ببریم.