شهردار تهران صبح امروز در نخستین نشست خبری خود در پاسخ به نامه روز گذشته یکی از اعضای شورای شهر تهران گفت: "ما تمام تلاش خود را برای همراهی شورای شهر داریم" وی قرائت بیتی از حافظ را تضمین ناگفته های خود کرد و به نوعی از ارائه پاسخی شفاف طفره رفت!

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، نخستین نشست خبری پیروز حناچی بالاخره پس از سه ماه، صبح امروز دوشنبه ششم اسفندماه در سالن اجتماعات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.در این مراسم که با خلف وعده ای 20 دقیقه ای برگزار شد، پیروز حناچی شهردار تهران با تبریک ایام ولادت حضرت فاطمه (س) یاد شهدای عملیات های فاو و بدر، به ویژه یاد شهردار شهید "حمیدباکری" را که در اسفندماه به شهادت رسیدند، گرامی داشت.

 

باچالش های جدی در تامین منابع مالی مواجه هستیم

شهردار تهران با اشاره به این نکته که در این دوره که بنده مدیریت شهری تهران را به عهده گرفته ام باچالش های جدی در تامین منابع مالی مواجه هستیم، گفت: شهرداری تهران جزو دستگاه‌هایی است که عمده هزینه خود را از محل درآمدهای شرکت‌ها و سازمان‌ها، تهیه و هزینه می‌کند. از محل مالیات ارزش افزوده نیز کمک‌هایی از دولت دریافت می‌کند. همچنین  در قالب دیون که در حال محاسبه است، به شهرداری تهران کمک‌هایی می‌شود.

 

وی با بیان اینکه براساس نظرسنجی شهریور96 ترافیک و آلودگی هوا در صدر مشکلات مهم مدیریت شهری گذشته و کنونی تهران بود، اظهار داشت: با این وجود خبر خوش ما به شهروندان این است که به زودی خط ۶ و ۷ مترو تهران را به بهره‌برداری می‌رسانیم. خط ۶ مترو تا اواخر امسال یا اوایل سال آینده به بهره ‌برداری می‌رسد و خط ۷ از میدان مهدیه تا میدان صنعت نیز آماده بهره‌برداری است و برای آماده‌سازی این خط، ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت به فروش رساندیم که آخرین رقم این اوراق، دی ماه وصول شد.از این رو شهرداری تهران برای آنکه بتواند هزینه‌های جاری خود را تأمین کند، باید ۲۵ تا ۳۰ میلیارد کسب درآمد کند در غیر این صورت در اداره شهر با مشکل روبرو می‌شود.

طرح زوج و فرد به‌صورت مقطعی تأثیرگذار خواهد بود

دبیرسابق شورای عالی شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی درخصوص رویه  تغییر در طرح ترافیک و حذف طرح زوج و فرد خاطر نشان کرد: در مورد طرح زوج و فرد تمامی مطالعات نشان می‌داد این طرح به‌صورت مقطعی و آنی تأثیرگذار خواهد بود و اگر قرار باشد به‌صورت دائمی اجرایی شود تأثیرگذاری خود را از دست می‌دهد که در این خصوص پلیس راهور ، وزارت کشور ، شورای عالی ترافیک و معاونت حمل‌ونقل شهرداری تهران با یکدیگر اتفاق‌نظر داشتند.

وی اظهار داشت: امروز شهروندانی که در محدوده طرح ترافیک زندگی می کنند در طرح ترافیک سال ۹۸ می‌توانند از تخفیفات ویژه‌ای برخوردار شوند. به این صورت که شهروندان ساکن در محدوده طرح ترافیک اگر قبل از ساعت 8:30 از محدوده خارج شوند و از ساعت ۱۷ به محدوده وارد شوند نیازی به پرداخت عوارض ندارند و این‌ یک امتیاز ویژه برای ساکنان است و البته دارندگان وسایل نقلیه پاک و هیبریدی تا ۹۰ درصد از تخفیف برای دریافت مجوز برخوردار خواهند شد. همین ‌طور در این طرح برای جانبازان و توان یابان تخفیف در نظر می‌گیریم.

شهردار تهران با تشریح طرح ترافیک پیشین توضیح داد: در طرح ترافیک پیشین ۴۴۱ گروه مختلف سهمیه دریافت می‌کردند و دراین‌باره قاعده مناسبی برای توزیع وجود نداشت و حتی قسمتی از مجوزها به‌ صورت رایگان توزیع می‌شد و به‌جای اینکه مردم را به قانون مداری تشویق کنیم با جریمه 20هزار تومانی و ورودی 40هزار تومانی آن‌ها را به بی‌قانونی تشویق و ترویج می‌کردیم.

۷۰ دستگاه واگن خریداری کرده ایم

شهردار تهران با تصریح بر این نکته که در آینده سفر با مترو باید به رقم ۷میلیون سفر در روز برسد، گفت: در حال حاضر سهم مترو در ترددهای روزانه، کمتر از 2 میلیون سفر در روز است.

وی در ادامه افزود: حدود هزار میلیارد ریال برای سیویل خط ۶ هزینه شده است. چرا که این خط به جهت مهندسی قابلیت‌هایی دارد به‌طور مثال می‌توان در این خط از قطارهایی استفاده کرد که راننده نداشته باشند.

حناچی بابیان اینکه قرارداد تهیه ۳۷۶ واگن از طریق فاینانس و خرید هزار دستگاه اتوبوس و ۵۰ اتوبوس دیزلی بسته‌شده است، افزود: ۷۰ دستگاه واگن در این مدت خریداری‌ و ۸۵ درصد ترخیص این واگن‌ها انجام‌شده و بخشی از ترخیص آن باقی‌مانده و مونتاژ آن در شرکت واگن سازی در حال انجام است که امیدواریم تا پایان امسال ۲۲ کیلومتر شامل ۸ ایستگاه از خط ۶ به بهره‌برداری برسد.

 

وفا کنیم و ملامت ‌کشیم و خوش باشیم !...

شهردار تهران در پاسخ به پرسشی در خصوص نامه روز گذشته محمد جواد حق شناس عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران گفت: سؤال، نظارت و اعتراض حق اعضای شورای شهر تهران است. ما تمام تلاش خود را برای همراهی شورای شهرداریم و هر هفته جلساتی برای هماهنگی بیشتر برگزار می‌کنیم. در پاسخ به این نامه به ادبیات خود مان و شعر حافظ رجوع می‌کنم که میفرمایند: وفا کنیم و ملامت ‌کشیم و خوش باشیم / که در طریقت ما کافریست رنجیدن !

در پرونده برج باغ ها به تصمیم شورای شهر عمل می کنیم

حناچی در در خصوص اجازه ساخت ۵۰ پرونده برج باغ از سوی شهرداری گفت: ساخت برج باغ‌ها اتفاق پسندیده‌ای نبود که اگر به سوابق آن رجوع کنیم می‌بینیم از سال ۸۲ نامه‌ای در این خصوص فرستادیم و با دلایلی این مصوبه را رد کردیم اما بعضی از رویه‌ها به روال زندگی عده‌ای گره‌خورده است و اگر ما ترمز قطار را هم بکشیم ۲۰۰ متر برای ایست کامل حرکت می‌کند.با این حال در خصوص این پرونده‌ها نیز ما به تصمیم شورای شهر تهران عمل خواهیم کرد.

وی درباره نحوه جلوگیری از ساخت برج‌ها به‌خصوص در منطقه ۲۲ گفت: موضوع منطقه ۲۲ در طرح تفصیلی پیگیری شده است آنجا که می‌شد جلوی آن را گرفت، گرفتیم. مواردی که پروانه صادرشده بود نمی‌شد کاری کرد اما در اجرای آن نظارت کردیم. تنها دلیلی که این اتفاق آنجا افتاد این بود که طرح تفصیلی و جامع زیر پا گذاشته‌ شده بود و تصمیمات سلیقه‌ای گرفته‌ شده او ما باید به سمت چارچوب طرح جامع حرکت کنیم.

با فساد بی سر و صدا مبارزه می کنیم

شهردار تهران در پاسخ به پرسشی در خصوص مبارزه با فساد در شهرداری تهران گفت: در خصوص مبارزه با فساد تعارفی با موضوع فساد نداریم اما سروصدا هم نمی‌کنیم. این موضوعات از طریق همکاران ما پیگیری و صحت سنجی می‌شود و تاکنون با این موضوعات برخورد شده و می‌شود اما آن‌ها را خبری نکرده‌ایم زیرا معتقدیم این وظیفه دستگاه‌های نظارتی است که اگر لازم باشد نام افراد و جزییات را رسانه ای می کنند.

برخی پیمانکاران با زیاده خواهی مدیران را تحت فشار قرار میدهند

وی در خصوص اعتراض پیمانکاران طلبکار شهرداری گفت: تلاش کرده‌ایم مطالبات پیمانکاران خرد و کلان را در این مدت بپردازیم این‌گونه نیست که ما به آن‌ها بدهکار نیستم اما این واکنش‌ها عادی نیست، همکاران مالی ما در مناطق در حال رسیدگی به این موضوعات هستند و به هر شکل حتی پرداخت غیر نقدی این مطالبات درصدد پرداخت مطالبات هستند؛ اما برخی باانگیزه‌های متفاوت ازجمله زیاده‌خواهی می‌خواهند مدیران شهرداری را تحت‌فشار قرار دهند.

باید تلاش کنیم در شهر سالم زندگی کنیم

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این نکته که سهم روزهای پاک در پاییز و زمستان امسال از سه روز به ۲۰ روز در سال رسیده و هیچ روز ناسالمی نداشتیم، گفت:۷۰ درصد آلودگی هوای پایتخت ناشی از تردد وسایل موتوری است و۴۰ درصد این آلودگی‌ها به دلیل تردد وسایل شخصی است و تنها راه‌حل این است که تردد خودروهای شخصی در پایتخت کاهش پیدا کند. باید تلاش کنیم در شهر سالم زندگی کنیم و راه‌حل این، استفاده نکردن از خودروهای شخصی خواهد بود. این‌گونه نیست که فقط گروه‌های خاص مجبور شوند کمتر از خودروهای شخصی‌شان استفاده کنند. در طرح جایگزین به مسائل کارشناسی، تأثیرگذاری آن بر جامعه و افکار عمومی توجه شده است.

وی درباره اعتراضات مردم فرحزاد به طرح تفصیلی این منطقه گفت: در مورد طرح جامع تفصیلی ما با چند چالش مواجه بودیم که ابلاغ و اجرانشده بود بازبینی در طرح تفصیلی آغازشده است طرح تفصیلی فرحزاد تصویب و ابلاغ‌شده است ان‌شاءالله همکاران پیگیری می‌کنند. موضوع طرح تفصیلی جزو اقدامات اساسی ماست و به‌طورجدی در حال تعقیب هستیم و رابطه معقول و منطقی با وزارت راه و شهرسازی داریم که به این موضوع کمک خواهد کرد.

باید یاد بگیریم با زلزله زندگی کنیم

قائم مقام سابق ریاست دانشکده هنرهای زیبای تهران در مورد بررسی هایی که در خصوص رخداد زلزله در تهران انجام شده عنوان کرد: باور ما این است که باید یاد بگیریم با زلزله زندگی کنیم. زلزله خواهد آمد و ما باید حداکثر آمادگی را داشته باشیم. معمولاً برای این‌چنین حوادثی باید سناریوهایی آماده کرد.باید بدانیم که اگر بدترین حالت اتفاق بیافتد، در این شهر چه رخ خواهد داد؟ مثلاً در تهران مطالعه‌ای صورت گرفت و برخلاف چیزی که فکر می‌کردیم، فهمیدیم گسل ری از گسل فشم تخریب بیشتری خواهد داشت، یا دریافتیم تأثیرات ناشی از آتش‌سوزی بعد از زلزله موضوعی نیست که بتوان از آن گذشت.

 

کسی که بیشتر از خدمات شهر استفاده کند باید هزینه بیشتری بپردازد

وی در ادامه مبحث دیگری را تشریح کردو گفت: جهت‌ گیری عمومی در شهرداری این است که هرکسی که بیشتر از خدمات شهر استفاده می‌کند هزینه بیشتری بپردازد. طبیعتاً مردم عادی از حداقل امکانات استفاده می‌کنند. کسانی که استفاده بیشتری می‌کنند، طبیعتاً هزینه‌اش را نیز از ایشان می‌گیریم. در خیلی از خیابان‌ها رستوران‌هایی می‌بینید که علاوه بر درآمد، تولید زباله بسیار زیادی دارند. قطعاً شهرداری از این‌ها نخواهد گذشت. تمام تلاش شهرداری این است تا چیزی را که مردم به‌ صورت متناسب استفاده می‌کنند، موردحمایت قراردهد. ما یارانه بسیار زیادی برای مترو  می‌دهیم چراکه اکثر مردم شهر به شکل مساوی از آن استفاده می‌کنند؛ شاید یکی از دلایل عدم‌ مداخله بخش خصوصی در حوزه حمل‌ونقل عمومی و مترو نیز همین یارانه بسیار زیاد بر این حوزه است.

تازمانی که لازم باشد تغییر شهرداران ادامه دارد

حناچی در خصوص انتصابات و تغییرات مدیران شهرداری تهران گفت: ما مشکلی در خصوص انتصابات نداریم و هرگز دو نفر در خصوص یک نفر همانند هم فکر نمی کنند و در جلسه آخری که با اعضای شورای شهر داشتیم موضوع انتصابات مطرح شد.اما تاکنون4 شهردار جابجا شده اند و این تغییرات تا زمانی که نیاز باشد ادامه دارد و نگرانی ای در این خصوص وجود ندارد.

قول سلامت و تخصص به شورای شهردادم و به آن پایبندم

معاون سابق شهرسازی و معماری شهرداری تهران در پاسخ به سوالی درباره تعیین تکلیف کارگزاری ها و بدهی های یک بانک خصوصی متعلق به کلان شهرها گفت: میزان تحقق بودجه نقدی ما در شهرداری تهران ۸۵ درصد است و در بودجه غیر نقد مقداری مشکل داریم. علت آن هم شرایط رکود و کاهش تقاضا برای استفاده از املاک برای بدهی ها است. اما تمام تلاش ما در حوزه مالی و املاک این است که بخشی از کسانی که آمادگی دارند تهاتر کنند، این املاک به آنها واگذار شود. درباره گرفتن وام با استفاده از املاک این موضوعی است که از سال های قبل دنبال شده اما چون وام های قبلی تسویه نشده نمی توانیم وام جدید بگیریم. به مرور با بانک ها در حال تسویه هستیم تا بتوانیم تسهیلات بعدی برای حمل و نقل و مترو را مورد استفاده قرار دهیم. بدهی های برخی املاک خاص هنوز به عدد روشن نرسیده است؛ در حال مذاکره هستیم وقتی به سرانجام رسید خبر می دهیم.

حناچی در پاسخ به سوالی درباره معاونت فرهنگی شهرداری و ارتباط او با اصولگرایان گفت: من این طور به موضوع نگاه نمی کنم چرا که در این صورت خود من هم زیر سوال می روم چرا که سال ها قائم مقام مرحوم مهندس سیفیان بودم. من چنین چیزی را به این شکل نمی پذیرم. قولی که به شورای شهر دادم سلامت و تخصص بوده است به آن هم پایبندم. برون‌داد فعالیت های یک فرد در حوزه های تخصصی و علمی می تواند نشان دهنده تناسبش برای تصدی یک سمت باشد. ضمن این که همه ما با آرای مردم مشروعیت فعالیت داریم به هر حال قول هایی به مردم داده ایم و نسبت به آنها پایبندیم. باید به برونداد کارهایمان بپردازیم که آیا قابل دفاع است یا نه.

حناچی درخصوص تعدیل نیرو که رویه جاری ارادات و سازمان ها در چند سال گذشته بوده، گفت: پیش از سال تعدیل نیرو در شهرداری نداریم. ما در رابطه با ساماندهی نیروهای انسانی یک نگاه برد-برد داریم برای رسیدن به یک وضعیت پایدار.

آیا پست ها در شهرداری تهران خرید و فروش می شوند؟!

شهردار تهران در پاسخ به سوال خبرنگاری که مدعی شد پست ها و مناصب در شهرداری تهران خرید و فروش می شوند، گفت: در امور قضایی گفته می شود اگر ادعا دارید باید مدارک آن را نیز ارائه کنید. اگر مدعی هستید که پست ها در شهرداری تهران خرید و فروش می شوند باید مدارک آن را ارائه کنید، در غیر این صورت محاکم قضایی به سراغ شما می آیند. البته ما از خبرنگاران شکایت نمی کنیم اما اگر مدارکی دارید باید آن را حتماً به ما بدهید. این ادعای شما تمامی بدنه شهرداری تهران را تحت تأثیر قرار می دهد، چون بخشی از این افراد را من منصوب می کنم و کسانی که من آن ها را منصوب کردم، عده دیگری را منصوب می کنند. 

اما آنچه که به نظر عجیب بود پاسخ های کوتاه و دارایابهام و ایهام از سوی شهردار بود. یا بی پاسخ گذاشتن برخی از سوالات و توسل به تمثیل و بیت المثل به جای پاسخی شفاف بود. نمونه روشن این مدعا بلاتکلیف ماندن سوالاتی در خصوص اخذ جریمه تاخیر در عوارض ساختمانی و ترافیکی و یا اخذ عوارض غیرقانونی تردد در محدوده زوج و فرد است.

با این احوال اگر به گفته های شهردار دقت کنیم این گمانه پررنگ تر خواهد شد که حناچی بر آن است که به هر قیمت ممکن بخشی از هزینه های ابر شهر تهران را از پایتخت نشینان اخذ کند. گواه این گمانه هم برخی از توییت های اوست که در این مدت رسانه ای شد.