سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 86 در وضعیت سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران دوشنبه 6 اسفند 97 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 76 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 86 در وضعیت سالم قرار دارد.

وی گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با افزایش میزان ناپایداری جوی در روز جاری (دوشنبه) نسبت به روز پیشین، برای برخی ساعات صبحگاه افزایش میزان ابرناکی، بارش پراکنده باران و در بعدازظهر وزش باد موثر (با بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی - شمال غربی انتظار می رود.

نظری افزود: این وضعیت جوی تا روز سه شنبه کمابیش ادامه خواهد داشت و از بعدازظهر همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی، بر سرعت وزش باد در برخی ساعات افزوده شده و بارش باران در برخی ساعات شبانگاه دور از انتظار نخواهد بود. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

وی بیان کرد: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات روز جاری، شرایط کیفیت هوای سالم در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار خواهد بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: انتظار می رود در طول روز سه شنبه کاهش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده شده و وضعیت کیفیت هوای اکثر مناطق پایتخت در شرایط سالم قرار داشته باشد.