سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 83 در وضعیت سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران شنبه 4 اسفند 97 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 63 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 83 در وضعیت سالم قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده برقراری شرایط جوی نسبتا آرام در صبحگاه روز جاری (شنبه) بوده و به تبع آن افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها از جمله ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

نظری افزود: هرچند افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی که به طور معمول در طول روز با تابش خورشید و گرمای هوا شکل می گیرد و وزش باد موثر (با بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) در برخی ساعات در پراکندگی موقتی آلاینده ها تاثیرگذار خواهد بود.

وی بیان کرد: با تداوم این شرایط جوی تا روز یکشنبه، برخی ساعات همراه با وزش باد موثر خواهد بود و به تدریج از بعدازظهر بر میزان ناپایداری جوی افزوده خواهد شد. همچنین تا روز آینده دما افزایش جزئی خواهد یافت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، با وجود افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده ها طی روز جاری، وضعیت کیفیت هوای سالم در بیشتر مناطق پایتخت برقرار خواهد بود. انتظار می رود این شرایط تا روز یکشنبه همچنان تداوم داشته باشد.