شهردار تهران گفت: خیابان ولیعصر (عج) از خیابان‌های نادر در جهان است و ما هم به میراث فرهنگی درخواست ثبت جهانی آن را ارائه داده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری موج، پیروز حناچی شهردار تهران در آئین کاشت ۱۱۰۰ اصله درخت چنار در تقاطع خیابان ولیعصر (عج) و بهشتی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از آنجایی که قطع درخت طبق فرمایشات پیامبر (ص) مشابه قتل انسان است، ما تلاش می‌کنیم که به توسعه فضای سبز عمل کنیم.

وی با بیان اینکه این پروژه احیای چنار‌های خیابان ولیعصر (عج) است، افزود: خیابان ولیعصر (عج) از خیابان‌های نادر در جهان است و ما هم به میراث فرهنگی درخواست ثبت جهانی آن را ارائه داده‌ایم.

شهردار تهران با بیان اینکه تعداد درختان خیابان ولیعصر (عج) در گذشته ۱۸ هزار اصله بود و اکنون به ۱۵ هزار اصله درخت رسیده است، تصریح کرد: ۷۴۰ درخت چنار در خیابان ولیعصر (عج) در سال گذشته احیا شدند که به غیر از ۱۶ اصله، همه آن‌ها تا امروز در سلامت کامل به سر می‌برند‌.

ساماندهی و احیا درختان خیابان ولیعصر (عج)

حناچی گفت: امسال هم از پارک وی تا راه آهن، ۱۱ هزار اصله درخت غرس می‌شود.

وی با بیان اینکه ۳ باغ توسط شهرداری و ۲ باغ هم با همکاری بنیاد مستضعفان از محل وجوهاتی که به سبب قطع درخت از مردم گرفته می‌شود، خریداری کرده‌اند، گفت: درختان تأثیر مهمی در پاکیزگی هوا دارند و آمار‌ها نشان می‌دهد آلودگی هوا ۲۰ درصد کاهش یافته است.

شهردار تهران با بیان اینکه درختان چناری که امروز کاشته شده ۱۶ ساله هستند و نهال نیستند، تصریح کرد: نگهداشت این درختان برای ما بسیار با اهمیت است.

حناچی در خصوص کمربند سبز تهران گفت: این طرح در ۱۲۵۰ هکتار در دامنه جنوبی البرز کلنگ خورده و ۸۰۰ هزار درخت در آن کاشته می‌شود.