اولین سالگرد شهدای امنیت نیروی انتظامی و بسیج در حادثه گلستان هفتم خیابان پاسداران بعد از ظهر امروز با حضور چشمگیر اقشار مختلف مردم و فرماندهان ارشد نیروهای نظامی و انتظامی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، بعد از ظهر امروز اولین سالگرد شهدای امنیت نیروی انتظامی و بسیج که سال گذشته در حادثه گلستان هفتم خیابان پاسداران به شهادت رسیده بودند، در حسینه فاطمه زهرا (س)واقع در پادگان ولیعصر(عج) برگزار شد.

در این مراسم که تحت عنوان "اولین سالگرد شهدای خیابان گلستان هفتم(شهدای فاطمیه)" برگزار شد، شخصیت های بلندپایه لشکری و کشوری، فرماندهان ارشد ناجا، سپاه، ارتش، خانواده های شهدا و نمایندگان مجلس برگزار شد، با حضور خود یاد این شهدا را گرامی داشتند.

در ابتدای این مراسم سردار حسین اشتری با تصریح بر این نکته که من به شخصه قدردانی از شهدا را وظیفه خود می‌دانم، خاطر نشان کرد: در نخستین سالگرد این شهدای گرانقدر باید همواره یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم. چرا که نتیجه مجاهدت ها، ایثارگری ها و فداکارهای این عزیزان امنیت و آسایش و آرامشی است که امروز مردم عزیز در میهن اسلامی مان دارند.

فرمانده کل نیروی انتظامی در ادامه افزود: دشمن بداند با شهید کردن تعدادی از عزیزان در نیروهای مسلح نمی تواند به اهداف خود برسد و به طور حتم با افرادی که قصد خدشه وارد کردن به امنیت را دارند و یا می خواهند ناامنی در کشور ایجاد کنند، با اقتدار برخورد خواهیم کرد.

شهدای فاطمیه

با اهدای جان خود امنیت را برقرار می کنیم

در ادامه مراسم یاد شده که با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد، سردار محمدرضا یزدی ، با تصریح بر این نکته که امروز اولین سالگرد مراسم شهدای خیابان پاسداران است، عنوان کرد: پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی کشور ما با حضور اقوام و مذاهب مختلف در کنار یکدیگر زندگی خوبی را داریم.

فرمانده لشکر محمد رسول الله(ص) در ادامه افزود:وحدت ما با اجرای امنیت حفظ شده است. برای امام و نظام خود هر آنچه که در توان داشته باشیم، خواهیم گذاشت و با اهدای جان خود امنیت را در کشور برقرار خواهیم کرد.

چهل سال در مقابل کفر پایدار ایستاده ایم

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با متذکر شدن این نکته که ما در روزهای گرامی داشت شهدای فاطمیه باز هم عزادار هستیم، با اشاره به حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان در چند روز گذشته افزود: حالا عزادار 28 نفر از مظلومانی هستیم که برای دفاع از تمامیت ارضی کشور در دور افتاده ترین نقاط کشور  و در مقابله با پلیدترین گروه های تروریستی جانفشانی کرده و شهید شدند. خود من در سیستان و بلوچستان از نزدیک شاهد مظلومیت شهدای آن منطقه بوده ام.

گرامیداشت سالروز شهادت شهدای خیابان پاسداران

سردار حسین رحیمی در ادامه به شهدای امنیت فاطمیه اشاره کرد با اشاره به اینکه شهدای خیابان پاسداران تهران در عین مظلومیت و در راه حفظ امنیت مردم و دفاع از آرمان‌های انقلاب به شهادت رسیدند، گفت: این شهدا مظلومانه جانشان را برای امنیت مردم تقدیم کردند. سه نفر از همکاران ما در زیر چرخ های اتوبوس جهالت شهید شدند و آن بسیجی نیز مظلومانه به درجه رفیع شهادت نائل شد.حالا یک سال از شهادت چهار رزمنده عزیزمان در خیابان پاسداران گذشت. بسیاری از حرف ها را آن زمان نتوانستیم مطرح کنیم و اکنون نیز نمی توانیم.

وی در ادامه سخنانش اظهار داشت: امام راحل آرمان هایی را برای ما تعریف کردند، 40 سال است برای دفاع از این آرمان ها و مقابله با کفر پایدار ایستاده ایم و باز هم خواهیم ایستاد و مدت ها با آن افراد برای اینکه دست از مسیر انحراف و خواسته های غیراصولی خود بردارند صحبت شد و خیلی ها خرده گرفتند که چرا مدارا کردید؟ ما در پاسخ آنها گفتیم حریف ما در جبهه جنگ و مرز نیست! این افراد در جوار کلانتری و در ساعاتی که مردم در آنجا تردد داشتند ساکن بودند و دست به اقداماتی زدند که باعث سلب آسایش ساکنان خیابان پاسداران شده بود. اما در این ماجرا صبورانه سکوت کردیم. چرا که باید برخورد مدبرانه می شد.

فرمانده انتظامی پایتخت افزود: با بیان اینکه امام (ره) به ما تفاوت اسلام ناب محمدی (ص) با اسلام انگلیسی را نشان داد، خاطر نشان کرد: در این راه مظلومیت شهدا درک شد، امیدوارم در مسیر آرمان هایی که این جوانان عزیز جانشان را تقدیم و به درجه رفیع شهادت نائل شدند، ایستادگی کرده و از راهشان دفاع کنیم. چرا که انقلاب اسلامی به بهای سنگینی به دست آمده و ما با تمام وجود و قدرت از اسلام ناب محمدی (ص) دفاع می کنیم.

در پایان این مراسم که به همت سپاه محمد رسول‌الله(ص) و فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، بنیاد شهید ، اداره کل امور ایثارگران برگزار شده بود، حاج محمدرضا طاهری به مداحی پرداخت. سپس با اهدای لوح تقدیراز خانواده معظم شهدای خیابان پاسداران تهران قدردانی و تجلیل شد.

گفتنی است که در 30 بهمن ماه سال گذشته طی درگیری نیروهای امنیتی با دراویش تحصن کرده در خیابان گلستان هفتم تهران ، استوار دوم محمدعلی بایرامی، استوار دوم رضا امامی و سرباز وظیفه رضا مرادی علمدار، از نیروهای پلیس و محمد حسین حدادیان عضو بسیج در پی حمله این اغتشاشگران در خیابان پاسداران تهران به شهادت رسیدند.