موج

حجت الاسلام محسنی اژه ای اعلام کرد:

حجت الاسلام محسنی اژه ای بدون آنکه به فرد خاصی اشاره کند، به رسانه ها اطمینان داد که رئیس جدید قوه قضائیه قبل از آغاز سال نو معارفه و شیرازه امورات دستگاه قضا را رسما به دست خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در گفتگو با الف از نتیجه رایزنی ها در رابطه با انتخاب رییس قوه قضاییه پرسید، اظهار داشت:  رئیس جدید قوه قضائیه در نهایت قبل از آغاز سال نو معرفی خواهد شد و رسما کار خود را در راس قوه قضاییه آغاز خواهد کرد.

معاون اول قوه قضاییه گفت: "تا پایان سال زیاد نمانده و انشاالله فرد منتخب و رییس جدید قوه قضاییه در این مدت معرفی می شود."

محسنی اژه ای در خاتمه خیال خبرنگاری که  انتصاب وی را در کسوت ریاست قوه قضاییه گمانه زنی کرده بود، گفت: (نقل به مضمون)"مطمئن باشید که من آن فرد منتخب و رییس جدید قوه قضاییه نیستم"

چندی پیش هم محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور نیز در گفت و گو به رسانه ها به خبر انتصاب حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی به ریاست قوه قضاییه در فضای مجازی واکنش نشان داده و بصورت تلویحی گفته بود: "فعلا این خبر در فضای مجازی است. تا به فضای حقیقی تبدیل شود طول می‌کشد."

​نکته جالب توییت روزنامه نگاری بود که چند روز گذشته خبرانتصاب سید ابراهیم رییسی را به ضرس قاطع اینگونه توییت کرده بود: "در اوایل هفته ریاست ابراهیم رئیسی بر قوه قضائیه قطعی شد. گفتگوهای مقدماتی با او انجام شده و جلسه میان او و آیت الله صادق آملی لاریجانی نیز برای چگونگی انتقال ریاست قوه برگزار شد. قرار شده است که معاونان قوه قضائیه نهایت همکاری را با رئیسی داشته باشند."

جالب اینجاست که مسئولان قوه قضاییه تاکنون واکنشی مبنی بر صحت و سقم این خبر  نشان نداده اند و آنگونه که از شواهد و قراین برمی آید سید ابراهیم رییسی که اکنون در کسوت تولیت آستان نورانی علی بن موسی الرضا(ع) مشغول به خدمت است نخستین فردی است که به احتمال قریب به یقین ریاست قوه قضاییه را بر عهده خواهد داشت. 

زمزمه‌های ریاست حجت الاسلام رئیسی بر قوه قضاییه در شرایطی به گوش می‌رسد که آیت الله آملی لاریجانی، رییس کنونی قوه قضاییه به پایان پنجمین سال از دور دوم ریاست اش نزدیک شده است که چندی پیش با حکم مقام معظم رهبری ریاست و راهبری مجمع تشخیص مصلحت نظام را بر عهده گرفت. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها