موج

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 63 در وضعیت سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران در سه شنبه 16 بهمن 97 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 49 در شرایط پاک قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 63 در وضعیت سالم قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در روز جاری (سه شنبه) نسبت به روز گذشته می باشد و برای برخی ساعات وزش باد آرام (بین 0 تا 2 متربرثانیه) انتظار می رود که شرایط برای تجمع آلاینده ها در سطح شهر را فراهم خواهد نمود.

نظری افزود: هرچند افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی که به طور معمول در طول روز با تابش خورشید و گرمای هوا شکل می گیرد و وزش باد موثر (با بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) در برخی ساعات در پراکندگی موقتی آلاینده ها موثر خواهد بود.

وی بیان کرد: این وضعیت جوی نسبتا آرام تا روز چهارشنبه کمابیش ادامه خواهد داشت و تنها برخی ساعات همراه با وزش باد موثر خواهد بود. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، انتظار می رود با تداوم شرایط جوی نسبتا پایدار تا روز چهارشنبه، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران درآستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج