موج

همزمان با نواخته شدن زنگ انقلاب در مدارس؛

یادمان شهدای چهل ساله انقلاب اسلامی توسط وزیر آموزش و پرورش رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، مراسم نمادین نواخته شدن زنگ انقلاب با حضور وزیر آموزش و پرورش در مجتمع آموزشی رفاه منطقه ۱۲ برگزار شد که طی آن زنگ انقلاب توسط یکی از فرزندان شهدای انقلاب نواخته شد.

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب و فرارسیدن دهه مبارک فجر گفت: امروز به همراه دو فرزند شهید معزز انقلاب، زنگ انقلاب را در این محل به صدا درآوردیم. برای انقلاب تلاش‌های بسیاری شده و افراد بسیاری جان خود را از دست دادند.

وی افزود: اما تعداد کسانی چون امام که نامشان در تاریخ انقلاب جاودانه شد چندان بالا نیست. باید به دانشآموزان‌مان بیاموزیم که چرا یاد و خاطره امام ماندگار شد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: بنیانگذار ما نه برای اعتلای نام خود و قدرت حزب، انجمن، گروه و نزدیکان خود بلکه فقط برای اطاعت از فرمان الهی این کار را انجام داد، به همین دلیل است که ما در هیچ انقلابی در سطح جهان سراغ نداریم که دشمنی دشمنان با چنین شقاوتی صورت گرفته باشد.

وی یاد و خاطره همه کسانی که در راه پیروزی انقلاب تلاش کردند اما امروز نیستند را گرامی داشت و گفت: امیدواریم تا جایی که توان داریم در راه اعتلای ارزش‌های انقلاب تلاش کنیم. امام پیروزی انقلاب را آغاز راه و پله اول دانست و امروز بعد از گذشت چهل سال از انقلاب معنای این عبارت را در می‌یابیم.

بطحائی افزود: امیدوارم نظام روزبه‌روز به سمت ارزش‌های والای خود نزدیک‌تر شود و خداوند بر توفیقات کسانی که برای این انقلاب تلاش می‌کنند بیافزاید.

در پایان این مراسم یادمان "یادمان شهدای چهل ساله انقلاب اسلامی" توسط وزیر آموزش و پرورش رونمایی شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج