"محمد شریعتمداری " وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای افتتاح چندین طرح درمانی عمرانی به استان فارس سفر کرد و‌ در فرودگاه شیراز مورد استقبال رحیمی استاندار فارس قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد شریعتمداری   در ابتدای این سفر در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان شیراز تاکید کرد: شهر شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) است و منطقه ایستادگی در برابر دشمنان و عمق اعتقادات اسلامی و دینی مردم است.

وی ادامه داد: قیام مردم لارستان به رهبری آیت الله لاری در پیش از ۱ قرن پیش از یاد و تاریخ ملت ایران نمی رود و حرکت های بزرگ میرزای شیرازی فراموش نمی شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: امروز هم به لحاظ علمی شیراز و استان فارس در عرصه های علم و ادب پیشتاز است و دارای نشانه های ارزشمندی است که از تمدن ایرانی نشانه هایی دارد و در زمان انقلاب و دفاع مقدس نیز همواره فرماندهان بزرگی را به کشور معرفی کرد.
شریعتمداری تصریح کرد: امام(ره) این نظام را به عنوان یک نمونه جدید به جهان ارائه کرد نظام مردم سالار دینی، نظامی که قدرت آن حضور مردم در چهارچوب اسلام است.
وی یادآور شد: ویژگی جدیدی به دنیای امروز معرفی شد، نظام ایدئولوژیک در عین حال با تکیه بر شانه های مردم تاسیس شد و امام(ره)با این نگاه وارد جنگ با استکبار شد و روز ورود امام(ره) هیچگاه فراموش نمی شود.
این مقام مسئول در ادامه تاکید کرد: همه ملت در کنار امام(ره) بودند و الگوی جمهوری اسلامی ایران تنها الگویی است که باعث موفقیت می شود و ما به آن مفتخر هستیم.
شریعتمداری یادآور شد: راه امام(ره) به لطف خداوند امروز توسط مقام معظم رهبری در حال پیمودن است و هیچ زمانی نیست که سخنان امام را از رهبری نشنویم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: نظام مردم سالار دینی در منطقه موقعیت کاملا بی نظیر دارد ۴۰ سال عمر برای انقلاب عمر طولانی نیست زیرا نظام ما یک نظام نوآور است که هر روز خود را در چهارچوب مردم سالاری دینی حرکت کرده و با بن بست شکنی حرکت می کند.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی امروز در شرایط خاصی قرار دارد، گفت: با توجه به اینکه هیچگاه فراموش نمی کنیم که رژیم شاه در برابر قدرت ملت دوام نیاورد نظام مردم سالار ما افتخار می کند که همه در آن خدمت گذار ملت هستند اما فشار اقتصادی استکبار که امروز بر دوش مردم است را انکار نمی کنیم فشارهایی که مردم تحمل می کنند کاملا شناخته شده است و تلاش دولتمردان در کنار مجلس و قوه قضاییه برای رفع این مشکلات است.
شریعتمداری تصریح کرد: تشکیل شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا نشان از نیاز به تصمیمات فوری است که باید برای رفع مشکلات بیکاری در کشور تلاش بیشتری داشته باشیم.
وی ادامه داد: بیشتر فشار امروز بر عهده مردمی است با حقوق ثابت اما تلاش خود را انجام می دهیم.
شایان ذکر است که این سفر  به منظور  دیدار با مردم و به ویژه جامعه کارگری و کارفرمایی، کارآفرینان و تعاونگران و افتتاح طرح های اشتغالزا انجام شد. 
 همچنین  همراهی با جامعه کار و تولید استان، افتتاح درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی شهرستان داراب ، حضور در جلسه شورای هماهنگی دستگاه های زیر مجموعه و موسسات اقتصادی وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان فارس، شرکت در مراسم  زنگ انقلاب،  افتتاح تعاونی مسکن 512 واحدی فرهنگیان فارس، افتتاح تعاونی مسکن 48 واحدی نظام مهندسی فارس و حضور در جلسه کارگروه اشتغال استان فارس و همچنین دیدار با تشکلات عالی کارگری ، کارفرمایی و تعاونگران استان از جمله برنامه های محمد شریعتمداری در این سفر دو روزه خواهد بود.
گفتنی است  افتتاح طرح های اشتغالزا و افتتاح کارخانه چینی بهداشتی آفرین شهرستان آباده از دیگر برنامه‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به استان فارس است.