همایش تجلیل از خیرین موسسه خیریه «راه فرشتگان آسمانی» ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولان بهزیستی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خیرین مدرسه ساز در شهر قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، «غلامرضا فروغی نعمت اللهی» مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور در  همایش تجلیل از خیرین موسسه خیریه « راه فرشتگان آسمانی »  گفت: با توجه به اینکه استان قزوین همیشه محور تحول در کشور بوده است اظهار کرد: پیشنهاد می شود دستگاه های اجرایی از فرزندان بهزیستی به عنوان مشاور استفاده کنند.
مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور از  ایجاد مراکز رشد و خلاقیت فرزندان بهزیستی در استان های کشور خبر داد و یادآور شد: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد ایجاد اینچنین مراکزی در استان قزوین نیز باشیم.
در ادامه، « حمیده زرآبادی» نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: کار خیر همیشه پسندیده است و هر حوزه ای یک ویژگی دارد اما نیکوکارانی که انسانها را تحت پوشش قرار می دهند کار الهی می کنند و اجرشان با خداست.
زرآبادی تصریح کرد: کودکانی که در جسم کوچکشان آلام بزرگی دارند را باید پذیرفت، این کودکان بزرگ فکر می کنند که لازم است به آنها احترام بگذاریم و تکریمشان کنیم.
وی از اجرای استفاده از مشاوره فرزندان مستعد بهزیستی استقبال کرد و اظهارداشت: راه اندازی مرکز رشد برای کودکان مستعد بهزیستی و نیز استفاده مدیران از مشاوره فرزندان بهزیستی کار ارزشمندی است که از آن استقبال می کنیم.

«داود محمدی» نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: هرجا کار به مردم سپرده شود موفق است و امروز هم اگر از ظرفیت مردم و خیرین استفاده کنیم به نتایج بهتری خواهیم رسید.
وی افزود: سالانه دو میلیارد تومان برای فرزندان بهزیستی هزینه می شود و بدون مشارکت خیرین نمی توان همه امور را به خوبی انجام داد.

محمدی تصریح کرد: امروزه خیرین مدرسه ساز نیز به اندازه دولت کمک های مالی می کنند و دولتمردان باید امور را تسهیل کنند تا خود مردم وارد فعالیت  های خیرخواهانه و عام المنفعه شوند. اینجانب از طرح استفاده از مشاوره فرزندان بهزیستی استقبال می کنم و از این مشاوران استفاده خواهم کرد.

«بهمن طاهرخانی» نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی در این همایش اظهار کرد: آنچه مورد سوء استفاده دشمن قرار گرفته مسائل اقتصادی است و اگر در این بخش درست عمل کنیم دشمن نا امید می شود.

طاهرخانی با اشاره به فقرزدایی در جامعه گفت: ایده ال است که در مسیر عدالت گام برداریم و از نظام اسلامی انتظار می رود برای کاهش فاصله طبقاتی و زدودن چهره فقر بهتر عمل کند.

گفتنی است، در پایان مراسم «علیرضا وارثی» مدیر کل سازمان بهزیستی استان قزوین ، طی حکمی دو تن از فرزندان بهزیستی را به عنوان مشاور امور جوانان خود منصوب کرد.