معاون توسعه کارافرینی و اشتغال وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ابعاد مختلف چگونگی استفاده از ظرفیت های اتصال به بازار منطقه ای در دوران تحریم را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، عیسی منصوری امروز، در نخستین همایش هم اندیشی اتصال به بازار جهانی ، ایجاد ،حفظ و توسعه بازارو مدیریت تحریم ها امروز پنجشنبه با حضور جمعی از کار آفرینان برگزار شد به الگوهای مختلف کشورهای تحریم شده اشاره کرد و گفت : اکنون کشور ما در شرایطی قرار دارد که نیازمند مشارکت های حداکثری برای اتصال به زنجیره های ارزش منطقه ای هستیم .

وی ادامه داد : برای اتصال به بازارهای منطقه ای محدودیت کمتری وجود دارد و باید از این نوع ظرفیت ها استفاده شود .

معاون توسعه کارافرینی و اشتغال وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بر تجارت ارزش تاکید کرد توضیح داد : باید در شرایط فعلی به جای کالا و یا در کنار کالا به تبادل دانش بپردازیم .
منصوری ضمن یادآوری این نکته که ازمشکلات کارافرینان در داخل کشور به خوبی اگاهی دارد اظهار امیدواری کرد که نتایج این گردهمایی منجر به تقویت حوزه های کارافرینانه و خلاقانه شود.
در ادامه این گردهمایی  "رحیم سرهنگی " مدیر کل دفتر توسعه کارافرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : دوازده سال است که در کشور جشنواره کارافرینان برتر برگزار می شود که انتخاب ها طی فرایندی تخصصی انجام می شود .
رحیم سرهنگی ادامه داد : همواره این سوْال مطرح بوده است که پس از شناخت کارافرینان برتر باید نحوه ارتباط و شبکه سازی این افراد خلاق در پهنه های جغرافیایی متفاوت چگونه باشد و هدف از برگزاری این همایش ، هم افزایی نواوری ها و خلاقیت هاست به نحوی که بتوان سال به سال بر تعداد کارافرینان مرفق در کشور اضافه کرد.
 همچنین مهناز امامدادی  رئیس دبیرخانه ستادمشاغل خانگی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در این همایش اظهار کرد : علیرغم فعالیت های گسترده دربخش های اقتصادی جای خالی اتصال به بازارهای جهانی حس می شود.
وی برگزاری این گردهمایی را اتفاقی نو دانست که به شبکه و تیم سازی افراد توانمند، کمک می کند تا در عرصه تولید و بازار خارجی نیز حرفی برای گفتن داشته باشند.
امامدادی تصریح کرد : در شرایط تحریم و روزهای سخت نیز می توان با تکیه بر توان و قدرت داخلی  و مدیریت توانمندی ها سربلند باشیم .