موج

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور؛

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از اجرای عملیات 163 هزار هکتاری مراقبت، قرق و ساماندهی رواناب در حاشیه دریاچه ارومیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، فرهاد سرداری که امروز دوشنبه، جهت شرکت در جلسه ستاد احیای دریاچه ارومیه به استان آذربایجان غربی سفر کرده است در گفت و گو با رسانه ها گفت: از سال 93 که اقدامات اجرایی سازمان جنگل ها برای احیای دریاچه ارومیه آغاز شده است بیش از 6 هزار هکتار نهال کاری و بوته کاری همراه با آبیاری در اطراف دریاچه ارومیه در استان های آذربایجان شرقی و غربی انجام شده و در این مدت برای تثبیت شن های روان 167 کیلومتر بادشکن غیر زنده ایجاد شده است.

وی از انجام 440 هکتار مدیریت رواناب در اطراف دریاچه ارومیه خبر داد و تصریح کرد که  نزدیک به 70 هزار هکتار عملیات قرق مراتع  نیز انجام شده تا از برداشت گرد و غبار جلوگیری نماید.

وی در ادامه از ایجاد 7 سایت نگهداری ایستگاه های پایش و سنجش فرسایش و گردوغبار ایجاد شده خبر داد و گفت: این سایت ها میزان غبارخیزی گردوغبارهای موجود در شهرستان های این دو استان  را اندازه گیری می کنند. از این طریق معلوم می شود که عملیات انجام شده از چه میزان پیشرفت برخوردار بوده و چقدر بر کاهش گردوغبارها اثرگذار بوده است.

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در خاتمه افزود: در سال جاری 30 میلیارد تومان اعتبار برای ستاد احیای دریاچه ارومیه در نظر گرفته شده که برای 163 هزار هکتار عملیات حفاظتی، رواناب، قرق و تثبیت شن های روان بکار گرفته می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج