نشست خبری سرپرست سازمان تامین اجتماعی پیش از ظهر امروز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، پیش از ظهر امروز نشست خبری محمد حسن زدا در سالن اجتماعات سازمان تامین اجتماعی برگزار شد.

وی در آغاز سخنانش با گرامیداشت یاد و خاطره دکتر نوربخش با ارائه آمار خدمات این سازمان در سالی که رو به اتمام است، پرداخت

زدا در ادامه افزود: آمار کلی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی به این صورت است که ۴۲میلیون نفرتحت پوشش این سازمان هستند که ۱۴میلیو نفر بیمه شده اصلی ، ۲۳میلیون نفر بیمه شده تبعی و ۳میلیون و ۵۰۰هزار نفر مستمری بگیر هستند.

وی با اشاره به هزینه سالیانه بیمه مقرری گفت: هزینه های بیمه  مقرری ۳۷۰میلیارد تومان در سال است که این سازمان ۱میلیون و۲۰۰کارگاه را تحت پوشش قرار داده که بیمه شدگان مقرری در ۲۵۶شعبه خدمات ارائه میشود.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی با اشاره به یکی از مباحث پیشرو خدمات دهی که در چند وقت اخیر محل بحث و توجه بود، اظهار داشت: به زودی و به سرعت به سمت خدمات غیر حضوری خواهیم رفت. 

وی در تشریح خدمات غیر حضوری افزود: رویکرد سازمان در خدمات رسانی به مردم خدمات غیر حضوری است. تا الان سازمان اصرار داشت که بیمه شدگان به سازمان تشریف بیاورند تا ما در خدمت ایشان باشیم و خدمات را به آنان تقدیم کنیم. اما با رویکرد جدیدی که در خدمات غیر حضوری داریم وظیف خود میدانیم که خدمات را بصورت غیر حضوری و از طریق میز خدمت به مردم عزیزمان تقدیم کنیم که این رویکرد آثار مستقیمی در ارکان سازمان تامین اجتماعی دارد.

زدا در ادامه با اشاره به اینکه خدمات غیر حضوری حاصل تلاش ۵ساله نوربخش است افزود: با مقدماتی که در این زمینه مهیا شده ما آماده ایم در این سازمان خدمات غیر حضوری را با عنوان طرح ملی نوربخش به مردم ارئه کنیم. چرا وه در حال حلضر خدمات غیر حضوری به سرعت در حال گسترش است.  

لازم به ذکر است که نشست خبری سرپرست سازمان تامین اجتماعی در حال حاضر در جریان است که گزارش کامل از خبرگزاری موج به آگاهی خواهد رسید.